Zemřel klávesák Depeche Mode Andy Fletcher

Vydáno 26.05.2022 | autor: redakce

V pouhých šedesáti letech zemřel klávesista a zakládající člen Depeche Mode Andy Fletcher. Na svých sociálních sítích to oznámila kapela, příčina smrti je zatím neznámá.

Zemřel klávesák Depeche Mode Andy Fletcher Zemřel klávesák Depeche Mode Andy Fletcher

Zprávu o smrti svého člena zveřejnili Depeche Mode ve čtvrtek krátce po deváté hodině večer. „Jsme šokováni a neskutečně zarmouceni. Zemřel náš kamarád, člen rodiny a spoluhráč Andy Fletcher. Měl srdce ze zlata a byl tu pro vás, když jste ho potřebovali. Skvěle se s ním povídalo, měl výborný smysl pro humor,“ stojí v prohlášení.

RECENZE: Kniha Víra & Oddanost představuje Depeche Mode v kostce

Andy Fletcher, známý pod svou přezdívkou Fletch, začínal na basovou kytaru, až později začal hrát na klávesové nástroje. Depeche Mode založil spolu s Davidem Gahanem a Vincem a Martinem Gorem. Vedle hraní se zaměřoval také na manažerskou činnost – byl mluvčím kapely. Říkalo se o něm, že byl tím, kdo usměrňoval v autorských roztržkách Gahana a Martina Gora, byl tím, kdo formaci stmeloval.

Když Depeche Mode vyhlásili hiatus, začal vystupovat jako DJ. V roce 2015 vyrazil na malé evropské turné. Rád hrál na místech, kde s kapelou nikdy nehráli.

Po sobě zanechal manželku Gráinne Mullan a dvě děti, Megan a Joea. Příčina jeho úmrtí je zatím neznámá.

red, foto: FB Depeche Mode
Témata: Depeche Mode, Andy Fletcher, smrt

zavřít