Zemřel Ladislav Štaidl, autor hitů Karla Gotta podlehl komplikacím s koronavirem

Vydáno 31.01.2021 | autor: redakce

Ve věku 75 let zemřel Ladislav Štaidl. Hudebník v neděli ráno podlehl komplikacím spojeným s koronavirem.

Zemřel Ladislav Štaidl, autor hitů Karla Gotta podlehl komplikacím s koronavirem Zemřel Ladislav Štaidl, autor hitů Karla Gotta podlehl komplikacím s koronavirem

Ladislav Štaidl se narodil v roce 1945 ve Stříbrné Skalici. Svou hudební kariéru začal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, ve které hráli také Miki Volek, Ondřej Suchý a Miroslav Berka. Podílel se také na činnosti kapely Olympic a byl dlouholetým přítelem Karla Gotta. Českému slavíkovi napsal hned několik hitů, z těch nejznámějších například Kávu si osladím nebo Trezor.

Smrt si říká rock'n'roll: Příběhy zesnulých hvězd

Vedle Gotta Štaidl spolupracoval také s Helenou Vondráčkovou, Darou Rolins, Daliborem Jandou nebo Ivetou Bartošovou, s níž měl syna Artura. Celkem napsal přes 200 písní a hudbu k přibližně 80 filmům. Svou činnost v umělecké branži ukončil v roce 1992.

Smrt muzikanta zasáhla i jeho kolegy. „Byla to pro mě otřesná ranní zpráva, nechtěla jsem tomu věřit. Je mi líto, že tu bitvu prohrál. Napsal mi mnoho krásných písní. Byl to zábavný člověk, nezkazil žádnou legraci a je mi to líto,“ uvedla pro CNN Prima News Helena Vondráčková.

Svou soustrast vyjádřila také Ivana Gottová. "Vyjadřuji hluboký zármutek nad nečekaným odchodem Ladislava Štaidla. Projevuji upřímnou soustrast pozůstalé rodině, jeho dětem, především Arturovi.Je mi nesmírně líto, že Láďa takto náhle odešel. S mým zesnulým manželem ho pojilo čtvrt století přátelství a spolupráce. Věřím, že tam nahoře spolu opět navážou na svůj poslední dialog."

„Nedělní ráno mě zasáhlo smutnou zprávou, odešel do hudebního nebe Láďa Štaidl. Zapaluji ti svíčku na cestu odkud není návratu. ‚Nic z toho dobrého a krásného cos učinil, se neztratí. Všechno zůstane.‘,“ napsal Ladislav Kerndl.

red
Témata: Ladislav Štaidl, Karel Gott, Helena Vondráčková, Ladislav Kerndl, Iveta Bartošová

zavřít