Zemřela Věra Špinarová, malá velká dáma českého poprocku. Bylo jí 65 let

Vydáno 27.03.2017 | autor: redakce

Věra Špinarová zemřela v pražské nemocnici Motol následkem selhání srdce, které ji postihlo minulý týden na koncertě v Čáslavi. Informoval o tom její syn Adam Pavlík.

Zemřela Věra Špinarová, malá velká dáma českého poprocku. Bylo jí 65 let Zemřela Věra Špinarová, malá velká dáma českého poprocku. Bylo jí 65 let

Kariéra Věry Špinarové odstartovala již v 60. letech, od roku 1972 začala vydávat sólová alba. Její nejúspěšnější deska se jmenovala Meteor lásky, největším hitem je pak určitě Jednoho dne se vrátíš, její pojetí slavné skladby z filmu Tenkrát na západě od italské legendy Ennia Morriconeho. 

TOP 7 nezapomenutelných písní Věry Špinarové

Špinarová, která coby žena malého vzrůstu udivovala svým obrovským hlasovým fondem, koncertovala až do své smrti. Letos ji mělo čekat společné turné s Heidi Janlů. Během středečního koncertu v Čáslavi ovšem zkolabovala, poté ležela několik dní v bezvědomí v nemocnici. 

vložte odkaz, text nemažte

"Prosíme všechny fanoušky, aby na ni mysleli a drželi jí palce. Opravdu to teď moc potřebuje," vzkazoval její syn Adam Pavlík ještě ve čtvrtek. V neděli však zpěvačka zemřela. 

"Chtěl bych touto cestou poděkovat celému zdravotnickému týmu a lékařům nemocnice v Motole, za péči, kterou mé mamince věnovali. Zároveň chci poděkovat všem fanouškům a přátelům za podporu a účast v této těžké chvíli, kterou já a celá naše rodina prožívá. Termín posledního rozloučení, které bude v Ostravě, bude upřesně a zverejněn," uvedl Pavlík. 

Témata: Věra Špinarová, Jednoho dne se vrátíš, poprock

zavřít