LIVE: Berlín opět v plamenech! Rammstein se vrátili po třech letech

Vydáno 09.07.2016 | autor: redakce

Dokonalý zvuk, neúnavně skandující fanoušci, skvěle naladěná kapela a monstrózní show. To je charakteristika pátečního koncertu Rammstein, který se uskutečnil v rámci série tří samostatných vystoupení v Berlíně.

LIVE: Berlín opět v plamenech! Rammstein se vrátili po třech letech Till Lindemann v jednom ze svých kostýmů při koncertu Rammstein. Foto: metal-hammer.de


RAMMSTEIN

Waldbühne, Berlín
8. 7. 2016

Patnáct minut po deváté hodině večerní se na LED obrazovkách spustilo šedesátisekundové odpočítáváni a poté za doprovodou velkého ohňostroje a explozí spadla opona a zazněly první tóny nového songu Ramm 4. Kytaristé Richard Kruspe a Paul Landers se spustili na velkých světelných plošinách a poté na scénu nastepoval frontman Till Lindemann oblečený v bílém fraku, který připomíná outfit ze singlu Praise Abort z jeho sólové desky Skills in Pills.

VIDEO: Rammstein mají nový song! Po sedmi letech se rozjíždí nebezpečná mašina

Fanoušky velice překvapily skladby ze starších desek, které naživo zazněly po více jak deseti letech. Následujíci Reise, Reise byla dalším energetickým motorem začátku koncertu a při prvních tónech Hallelujah fanoušky doslova přepadla nostalgie. Vzpomínali na koncerty z historie, protože song hráli naposledy živě v roce 2002. Live debut na tomto turné má skladba Zenstören, při které je frontman oblečen jako člen organizace ISIS a na jejimž konci spáchá "sebevraždu" odpálením hrudních náloží.

LINDEMANN SE VZNÁŠEL S OCELOVÝMI KŘÍDLY

Nechyběly klasické skladby jako Keine Lust, Feuer Frei následované archivní Seemann a sadomasochistickou Ich Tu Dir Weh, při které Lindemann popraví klávesáka Christiana Lorenze. Zazněly také již rutinní Du Riechst So Gut, Mein Herz Brennt, Du Hast, která dostala nové kytarové intro, a Links 2 3 4. Základní část koncertu byla zakončena coverem od Depeche Mode Stripped.

vložte odkaz, text nemažte

Rammstein na sebe nenechali dlouho čekat a při silném skandování fanoušků se rozeznělo bubenické intro k písni Sonne. Skupina zahrála také svůj nejznámější hit Amerika. Na jeho konci celé berlínské Waldbühne zasypaly mraky konfet. Celý set byl zakončen skladbou Engel, kde se Lindemann vznášel zavěšený na obřích ocelových křidlech.

Kapela byla navzdory velkým technickým chybám při zahájení festivalového turné ve skvělé formě a celá páteční show proběhla bez jakýkoli nedostatků. Návštěvníci sobotní show se mají nač těšit.

text: Jiří Staněk, foto: metal-hammer.de, Jiří Staněk

Témata: Rammstein, Till Lindemann, Depeche Mode, koncerty

5,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít