Zpěvák Rammstein bude mít koncert v Praze. Se svým projektem Lindemann

Vydáno 04.11.2019 | autor: redakce

Lindemann vydávají 22. listopadu novou desku, kterou v únoru představí na dvanácti koncertech v osmi evropských zemích včetně České republiky. Jednou ze zastávek bude i pražské O2 universum, kde se představí již 10. února 2020.

Zpěvák Rammstein bude mít koncert v Praze. Se svým projektem Lindemann Zpěvák Rammstein bude mít koncert v Praze. Se svým projektem Lindemann

Za projektem Lindemann se skrývá Till Lindemann, frontman kapely Rammstein, a dále pak Peter Tägtgren, známý především jako zpěvák, skladatel a kytarista švédské deathmetalové skupiny Hypocrisy a industrialmetalové kapely Pain. Již brzy tito všestranně nadaní hudebníci vydají druhé společné album pojmenované F & M, s kterým vyrazí i na evropské turné. 

VIDEO: Lindemann vydali hodně odvážný necenzurovaný videoklip k songu Knebel

Till Lindemann a Peter Tägtgren vydali v roce 2015 debutové album Skills In Pills, které se setkalo s vřelým přijetím nejen z řad fanoušků jejich domovských kapel, ale díky kontroverzním textům písní a doprovodným klipům se oba pánové dostali do povědomí i širší hudební veřejnosti. Již tehdy oba umělci koketovali s myšlenkou s albem vyjet na turné, ale nakonec zůstalo jen u přání a zmiňované album nebylo nikdy koncertně představeno.

LIVE: Rammstein v Praze předvedli nejlepší koncertní show, jaká kdy byla k vidění

Výchozím bodem pro nové skladby projektu Lindemann byla spolupráce mezi Tillem Lindemannem a divadlem Thalia v Hamburgu pro moderní adaptaci pohádky Jeníček a Mařenka, která se dotýká témat strachu, naděje, chudoby, nadbytku, kanibalismu a smrti. Pětici písní z této kritikou uznávané hry doplňuje šest nových skladeb, aby vytvořily působivé nové studiové album od Lindemann.

S vydáním nového alba F & M, které vyjde u labelu Universal Music již 22. listopadu, tak přichází to, na co fanoušci po celém světě čekali několik let. Projekt Lindemann ohlásil velké evropské turné, které bude čítat celkem 12 koncertních zastávek.

Předzvěstí nového alba jsou tři singly (Steh auf, Ich weiss es nicht a Knebel), který sice jasně ukazují hudební vliv domovských kapel obou protagonistů, leč zároveň slibují mnoho experimentálních a neotřelých hudebních nápadů, jenž si může dovolit právě jen projekt Lindemann.

Teatrálnost, exhibicionismus, nadávky a naprosto ulítlé kostýmy - to vše je projekt Lindemann, který vyráží na první velké turné. Vstupenky se začnou prodávat od pátku 8. listopadu od 10 hodin. Ceny vstupenek budou od 1490 Kč do 1990 Kč.

Text: TZ

Témata: Lindemann, Till Lindemann, Peter Tägtgren, Rammstein, Praha, koncert, O2 universum

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít