LIVE: David Koller s přáteli nastavil laťku vysoko

Vydáno 17.09.2016 | autor: Hana Bukáčková

Přátelé Davida Kollera si dali dostaveníčko v neobvyklém prostředí - v areálu smíchovského pivovaru Staropramen, kde odstartovala speciální šňůra koncertů projektu Koller&Friends. Kromě Vladimira 518 představili všichni hosté naživo podobu svých coverů Kollerových písní. Byli mezi nimi Hentai Corporation, Kato nebo Katarzia

LIVE: David Koller s přáteli nastavil laťku vysoko David Koller s přáteli nastavil laťku vysoko. Foto: Lucie Levá


KOLLER & FRIENDS
PIVOVAR STAROPRAMEN, PRAHA
16. 9. 2016

Příchod a samotný vstup se ukázal oproti pražskému červencovému koncertu Lucie opravdu podchycený a bez komplikací, line-up odsýpal. Ať žije pestrost žánrů a energie různých typů hudebníků, kteří se prostřídali během večera na pódiu. Program byl postaven znamenitě, postupně gradoval a nabíral na intenzitě.

FOTOREPORT: David Koller & friends ukázali známé písně v novém kabátu

Celé to zahájili mixem žánrů Android Asteroid, pro mnohé zatím neobjevená formace. Po nich vtrhli na pódium šílenci Hentai Corporation. Neskutečný příval energie se linul především od zpěváka Radka, který vběhnul mezi lidi, křičel jim do "ksichtu", tancoval s nimi "Bobry", líbal se na přivítanou, na pódiu běhal, dělal kotouly a zlobil se, že jsou bariéry oddělující VIP zónu od té standardní na palici. Nezbývá než souhlasit.

Štafetu převzal Vladimir 518 a DJ Mike Trafik, kteří udělali pořádný bordel. V půlce setu si přizvali Adama Kollera a Matěje Havlíčka. Pořadatelé ve stejnou dobu posunuli kupředu zábrany, čímž udělali koncert "rodinnější" a nebylo to jako v ZOO.

Se startem zlatého hřebu večera se strhl déšť, který vydržel až do konce. Nicméně to neubralo na fanouškovském nadšení, že si lidé mohou zazpívat s "panem zpěvákem" známé písně jak z dob Lucie, tak ze sólových projektů Davida. Třešničkou na dortu byl hudební podkres všech písní. Muzikanti se s ním mazlili, byl to balzám pro rockové duše. David střídal kytaru s bicími. Nutno podotknout, že když je za bicími, jeho nasazení stoupá opravdu do závratných výšin. 

Jako hosty si během svého vystoupení pozval nejprve Katarzii, které vystřihla tři kousky včetně coveru Záchranár, David ji oddaně doprovázel na bicí. Katarzia působila jak éterické zjevení večera. Kato vystoupil se svým rapem a David mu zpíval vokály.  Došlo i na křest alba, kterého se ujal samotný David. Jelikož je známo, že nemá rád křty, vinyl polil pivem z plastového kelímku a hodil ho mezi fanoušky.

vložte odkaz, text nemažte

Nutno říct, že hudebně proběhl večer na jedničku, byla to slast pro ucho. Zajímavý projekt neobvyklých hudebních spojení a aranžmá. Není co vytknout, leda jen to počasí mohlo být lepší, to by každý uvítal, ale pořadatelé "větru, dešti" neporučí.

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: David Koller, Hentai Corporation, Vladimir 518, Android Asteroid, Katarzia, Kato

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít