LIVE: No Name zakončili turné s rozezpívaným O2 universem

Vydáno 21.04.2024 | autor: iREPORT

„Kvůli tomuto pocitu se vyplatí založit kapelu...  Život je jeden z nejkrásnějších.“ Těmito slovy uváděl Igor Timko pražský koncert v O2 universu na sociálních sítích a lze s jistotou říct, že se stejným přesvědčením odcházeli v sobotu 20. dubna i fanoušci z koncertu No Name.

LIVE: No Name zakončili turné s rozezpívaným O2 universem LIVE: No Name zakončili turné s rozezpívaným O2 universem

No Name
Praha, O2 universum
20. 4. 2024

Zatímco na politické scéně to vypadá, že se Slovenskem začíná mít Česko stále méně společného, přesný opak v hudební branži potvrdili No Name, když v rámci svého tour k nově vydanému albu rozezpívali Ostravu, Brno i Prahu. Už při úvodní skladbě Elity, která navíc svým společenským přesahem přesně zapadla do aktuálního dění, roztleskala kapela celou arénu a po jejím konci nadšení fanoušci buráceli, jako by za nimi byla minimálně půlka koncertu.

Pražský koncert No Name byl zároveň stand-upem Igora Timka. Svými průpovídkami bavil O2 universum

Pravdou však je, že polovinu večera za sebou návštěvníci vystoupení už měli, jelikož na rozehřátí s sebou přivezla košická skupina české poprockery Botox, kteří svými songy Srdceatentát, Pohádka nebo Sprej už před osmou rozhýbali téměř plný sál.

Trochu klidnější, ale o to hlubší a intenzivnější, bylo vystoupení druhého předskokana, košické kapely Nocadeň, která s No Name vytvořila společnou píseň V pôvodnom znení, podle níž nesla název nejen celá česko-slovenská tour obou kapel, ale i nové album No Name, které vyšlo po osmi letech od jeho předchůdce S láskou.

Příběh československého hitu: No Name - Žily

Z nové desky zaznělo i několik dalších songů, například Studený štart nebo Ak nejde o všetko. Posledním hostem večera byl Jaro Dolník. Ten zazpíval kromě písničky Chybíš, kterou pro něj No Name napsali, i společný duet s Igorem Timkem Kto dokáže, v němž velmi hrdě zastoupil Karla Gotta.

Během večera nechyběly samozřejmě ani notoricky známé hity jako Na na na, Nie alebo áno, Žily nebo Ďakujem že si, u kterých si frontman kapely pochvaloval svůj amatérský pěvecký soubor Pražáček, jak tedy pražské publikum pojmenoval.

Na závěr se kapela loučila písní Čím to je, ale snad všem v sále bylo jasné, že to pro fanoušky zdaleka ještě není závěr, a tak když správně odhalili, že nejstreamovanějším songem v historii kapely je Prvá, vysloužili si kromě ní i Ty a tvoja sestra, Věčnost a Lekná, při níž už byli všichni na nohou a společně s kapelou doskákali a dozpívali až do úplného konce.

A i když zpěvák při jednom ze svých vtipů během večera tvrdil, že fanynky jezdí na jejich koncerty pouze obdivovat jeho pozadí, což nebudeme hodnotit, tak nadto nabízí kapela i kvalitní hudbu a skvělý vizuální zážitek právě naživo, a i proto zřejmě má už osmadvacet let silnou fanouškovskou základnu i u nás v Česku.

Text: Kateřina Zajíčková, foto: Adam Karaffa
Témata: No Name, Igor Timko, Botox, Nocadeň, O2 universum, pop

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít