LIVE: Skyline ve vyprodané Roxy naplno rozpoutali svoji džungli. Nechyběli dárky, sníh a MC NuC

Vydáno 15.12.2017 | autor: Hana Bukáčková

"Domácí" klub Roxy po roce přivítal oblíbené Skyline. Na vyprodaném tradičním vánočním večírku nechybělo rozdávání dárků a padání sněžného poprašku při přídavku Last Christmas ani MC NuC, který před pěti lety odešel z kapely. 

LIVE: Skyline ve vyprodané Roxy naplno rozpoutali svoji džungli. Nechyběli dárky, sníh a MC NuC LIVE: Skyline ve vyprodané Roxy naplno rozpoutali svoji džungli. Nechyběli dárky, sníh a MC NuC


SKYLINE
ROXY, PRAHA
14. 12. 2017

Už pár let se stalo tradicí, že v půlce prosince hrají Skyline v Roxy, letos tomu nebylo jinak. Nekonečný příval energie a nefalšované dobré nálady zakončil úspěšný rok této formace, během něhož například získala první místo v anketě Žebřík za album loňského roku Jungle. 

VIDEO: Skyline: Cena Žebřík za Album roku? Takovou radost jsme ještě nezažili!

Právě deska Jungle přinesla mix tanečních stylů naservírovaných do jednoho hlavního menu. Stejně by se v podstatě dal charakterizovat i jejich koncert. Hudební nálož vtěsněná do necelých dvou hodin, které byly nespoutané, propocené a nabušené neskomírající energií.

FOTOREPORT: Skyline roztančili vyprodaný klub Roxy svým tradičním vánočním koncertem

Po plodném loňsku, kdy vydali již zmíněnou kritiky a fanoušky poměrně vychválenou desku, letos možná trochu usnuli na vavřínech, jelikož nepředstavili žádný nový videoklip ani singl. Přitom vloni nás jimi úspěšně zásobovali. Nejspíš se koncentrovali čistě na koncertování, v němž jsou kovaní a jednoznačně nenapodobitelní. Zběsilé výskoky do vzduchu a roznožky Jacoba a Marky, kterými dokážou na koncertech spolehlivě vyhecovat publikum a vykřesat ze své show maximum, jsou zkrátka jedinečné.

LIVE: Skyline v Roxy: Vánoční večírek nebyl až takovou divočinou

Už jejich příchod na scénu vyvolal bouři ovací. A když Marka po úvodní písní Dream pozdravila "Čus parto!", bylo všem jasné, že vyprodané Roxy bude opět jejich. Setlist byl průřezem jejich diskografií, od nestárnoucí Pretty Princess přes pecky Staying Alive, Dancing With Fire, Smudge Your Make-Up z předposlední desky Fairytapes, které získaly trvalé místo v repertoáru, až k ještě poměrně novinkovým Automatic, Irie, Rave či Jungle ze stejnojmenné desky. Marka Rybin je opravdu nezmar, stačí si jen vzpomenout, s jakým elánem šla opět do comebackového turné s Gaiou Mesiah, které proběhlo o měsíc dříve. Společné hecování a škádlení s Jacobem přidává na úspěchu, burcuje je k tomu být ještě lepší a umět se víc rozdat. Zároveň jsou si navzájem tažným motorem, spolu přitápí pod kotlem, který dotváří věrná fanouškovská základna. 

Bouřlivým ovacím se neubránil ani MC NuC, který sice už není členem kapely dobrých pět let kvůli časovým a rodinným důvodům, ale jakmile se jedná o předvánoční koncert, čas si udělá. Krásně tak připomene doby, kdy pódium patřilo všem třem frontmanům. MC NuC okořenil svým "rapem" Get Out, Pretty Princess či Escape. Atmosféra byla jako vždy na jejich koncertech nenapodobitelná a svým způsobem i svěží a odzbrojující. Zvuk Skyline ve srovnání s loňským koncertem byl o poznání lepší. Možná to bylo tím, že do party vzali nového zvukaře a jeho práce se odrazila na lepším soundu v napěchovaném klubu. 

Setlist: Dream, One In A Million, Automatic, Everybody Wants The Same, Get Out (feat. MC NuC), Irie, I Can´t Breathe, Staying Alive, Jungle, Hungover, Out Of Isolation, Timeless, Ocean, Pretty Princess (feat. MC NuC), Fairytale Teller, Escape (feat. MC NuC), Rave, Last Christmas, Dancing With Fire, Smudge Your Make-Up

Text: Hana Bukáčková, foto: Michal Ivanega

Témata: Skyline, Jungle, Marka Rybin, Jacob, Žebřík

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít