LIVE: Sobotní The Legends Rock Fest: Traktor vyhrál diváckou soutěž kapel, nejoriginálnějšího fanouška mají Dymytry

Vydáno 23.07.2017 | autor: Nicola Bernard

Druhý festivalový den v Hořicích přinesl koncerty kapel Dymytry, Komunál, Doga nebo Limetal a také výsledky diváckých soutěží. Návštěvníci tak zjistili, kdo je nejoblíbenější kapelou nebo nejoriginálnějším fanouškem. 

LIVE: Sobotní The Legends Rock Fest: Traktor vyhrál diváckou soutěž kapel, nejoriginálnějšího fanouška mají Dymytry Sobotní The Legends Rock Fest: Traktor si dojel pro sošku za divácky nejúspěšnější kapelu, nejoriginálnějším fanouškem byl malej ,,Dymytrák"


THE LEGENDS ROCK FEST
HOŘICE
22. 7. 2017

Druhý festivalový den začínal o poznání dřív než ten první. Na jeho úvod se představila kapela Atlantis, která v jedenáct vytáhla z chatek v areálu i poslední spáče. Mezitím už se chystalo další vystoupení. Soustrast působí na české scéně již pár let a dává o sobě stále více vědět nejen díky jednomu z našich nejvýraznějších kytaristů mladé generace Miloši Knoppovi. V Hořicích se Soustrast předvedla více než se ctí a nabídla posluchačům velmi energický hodinový set.

Hlahol je pravou teplickou legendou s třicetiletou historií, proto ani tahle kapela nesměla letos v Hořicích chybět. Pozornost vzbuzovala ještě před svým vystoupením - aby ne, když má svého vlastního "Lemmyho". S dokonalým dvojníkem slavného hudebníka se fotili fanoušci a on vždy velmi mile souhlasil.

LIVE: Páteční The Legends Rock Fest přivítal hvězdy českého rocku Škwor nebo Arakain i nastupující mládí

Velké podpoře fanoušků se tradičně těší Komunál. Tato kapela, která nedávno oslavila 25. výročí na scéně, nemá do Hořic dalekou cestu - domovskou základnu má v Chlumci nad Cidlinou. Jejich set obsahoval všechny známé "komunální" hity, včetně toho, který nazpívali s frontmanem Dymytry Honzou "Protheem" Macků - Až mě ráno povedou. "Komunálníci" zaplnili plochu hodně hustě a hlasitě svou oblíbenou kapelu podporovali.

Trochu na jinou notu zahrál Krucipüsk. Frontman Tomáš Hajíček již dávno nevypadá jako dreadatý divoch, jejich muzice to však ani v nejmenším neškodí. Ta není prvoplánová, kdo tedy upřednostňuje něco trošku alternativnějšího před jednoduchými rockovými odrhovačkami, musel si právě tady přijít na své. Kapela svoje vystoupení odpálila rovnou zostra jednou ze svých nejznámějších písní Druide! a v podobně energickém a "hlavu-čistícím" duchu se pokračovalo i dál - až do konce setu.

Celý arzenál rekvizit si tradičně s sebou přivezla kapela Doga, podporovaná početným Dogaclanem, jak se banda věrných příznivců nazývá. Nejvíce zaujal stojan se spoustou barevných podprsenek a lahví "zelené" - ne nadarmo, neboť právě po oblíbeném mentolově chutnajícím alkoholu se jmenuje jedná jejich píseň. Nechyběly všechny možné hity Dogy jako Nejsi nevinná či Poletuju. Poletoval - a to doslova a do písmene - i "sníh" v podobě pěny, která se do publika snesla během koncertu.

Dymytry pravidelným návštěvníkům festivalu netřeba představovat, ne nadarmo zde třikrát vyhráli soutěž o nejoblíbenější kapelu. Pětice v maskách a pečlivě propracovaných kostýmech přivezla do Hořic svou současnou pódiovou show, ve které nechybí ohně, projekce na LED obrazovkách a samozřejmě spousta metalové muziky. Kapela zahrála průřez tvorbou svých patnácti let existence, které oslaví 23. března příštího roku v Malé sportovní hale v Praze.

Velmi energickou a zároveň emotivní záležitostí byl večerní koncert Limetalu. Kapela letos zkraje roku vydala desku, kterou patřičně zahrnula i do setlistu, poháněná dopředu blonďatým motorem za bicími - Veronikou Lukešovou. Nechyběla ani vzpomínka na dvě osoby kapele blízké. První byla na zpěváka Citronu Standu Hranického, s nímž si frontman Limetalu Fany Michalík pomyslně zazpíval duet Rock'n'roll démon. Druhá byla na kamarádku Karolínu, kterou připomíná stejnojmenná píseň, při níž si Limetal přizval na pódium dvě hráčky na housle a violoncello. Finálovým překvapením bylo vystoupení dudáka v písni Stará garda.

Závěr festivalového programu obstarala kapela Rimortis. Je to jedna z těch, které jsou v posledních letech stále výrazněji vidět a získávají si více a více pozornosti. Dlužno dodat, že právem - Rimortis nabídli solidní muziku a festivaloví návštěvníci pařili na jejich set i kolem jedné ráno.

Před koncem došlo i na vyhlášení divácky nejoblíbenějších kapel festivalu. Fanoušci po celou dobu konání akce mohli vhazovat víčka od PET lahví do připravených sklenic označených velkou barevnou fotografií dané kapely a jejím názvem. Od pátého po první místo to letos vyšlo v pořadí Arakain, Komunál, Dymytry, Škwor a Traktor. Vítězství to bylo po tříleté nadvládě Dymytry možná trochu překvapivé, Traktor se ale tedy vrátil na první pozici, kterou již obsadil před pár lety a získává sošku ruky se zdviženými prsty v gestu, které je symbolem tohoto festivalu.

Během festivalu probíhaly i různé soutěže nejen pro děti. Soutěžilo se například o místní vyhlášenou sladkost - hořické trubičky, odvážní malí rockeři zpívali. Zvláštní ocenění dostal malý fanoušek oblečený jako členové Dymytry. Zpestřením byla mapa republiky zavěšená v areálu, do které návštěvníci zapichovali špendlíky, ze kterého města na festival přijeli. Nejvíce byl pochopitelně zastoupen východočeský region a také Liberecko, Praha a okolí, Plzeňsko, nejvzdálenější účastníci zavítali (a to v překvapivě hojném počtu) z Ostravy a Frýdku-Místku, ale dokonce i z Vizovic.

The Legends Rock Fest si za šest let již vydobyl pevné místo na festivalové mapě ČR. Dramaturgie vybírá kapely, které se díky svým úspěchům a letům na hudební scéně dají považovat za české legendy, festival nabízí své pódium také mladým skupinám, kterým tak umožňuje udělat další krok na cestě k tomu, aby se těmito legendami jednou možná také staly. Velký dík patří pořadatelům, manželskému páru Zdeňkovi a Bobině Lhotovým, kteří festival před šesti lety doslova vydupali ze země. Budeme se na The Legends Rock Fest těšit zase příští rok!

Text: Nicola Bernard, foto: The Legends Rock Fest

Témata: The Legends Rock Fest, DymytryKrucipüsk, Komunál Doga, Limetal

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít