LIVE: Tata Bojs a symfonický orchestr vytvořili ve Foru Karlín dokonalou symbiózu

Vydáno 24.11.2016 | autor: Hana Bukáčková

Jen na jediný večer mohli diváci v pražském Foru Karlín zažít neobvyklé spojení Tata Bojs a Symfonického Orchestru Českého rozhlasu. SOČR pod taktovkou Tomáše Braunera oslavoval svoje devadesátiny. Dorazila Klára Nemravová a Clarinet Factory. Vysílal se i online přenos.

LIVE: Tata Bojs a symfonický orchestr vytvořili ve Foru Karlín dokonalou symbiózu Tata Bojs a symfonický orchestr vytvořili ve Foru Karlín dokonalou symbiózu


TATA BOJS
+ SYMFONICKÝ ORCHESTR ČESKÉHO ROZHLASU
FORUM KARLÍN, PRAHA
23. 11. 2016

Letošní 23. listopad se stane výrazným milníkem v historii Tata Bojs. Propojením s orchestrem posunuli svoje mantinely zase o kus dál. Unikátní koncert nesl podtitul "SOČR uvádí: TATA / BOJS aneb nechte oblek doma!". Byl určen především na sezení - což možná byla škoda, protože provedení skladeb svádělo k tanci. Kdo neměl zrovna cestu do Fora, mohl využít alespoň online přenos vysílaný na facebookovských stránkách SOČR, který se setkal s dobrou odezvou - zvuk byl čistý a přenos se prý nesekal. 

FOTOREPORT: Tata Bojs a SOČR zvedli diváky ve Foru Karlín ze židlí

Koncert byl rozdělen na dvě části, které byly protkány třicetiminutovou pauzou. Písní zaznělo méně než během klasického koncertu, protože přidaná intra a různé hudební vsuvky jejich délku protáhly. Celou tuhle parádu vymyslel a zaranžoval bývalý člen Tata Bojs Marek Doubrava z Hm, který s nimi hrával mezi lety 1995 a 2000.

ORCHESTR POMOHL K VĚTŠÍ ROZMANITOSTI

První půlku odstartovali s Filmařskou, poté následovaly pro neskalní fanoušky méně známé písničky, které v klasických setech nedostávají tolik pozornosti. Kluci z Hanspaulky předvedli klasicky výborně zahraný set, ale v kombinaci s orchestrem dostaly skladby nový náboj a posunuly se na úplně jiný level. Přidané aranže orchestru prohloubily atmosféru písní, ty se tak staly o poznání hravější.

vložte odkaz, text nemažte

Vkusně působily i projekce, které měl nejspíš na starosti Milan Cais, a světla. Ačkoliv se jednalo o koncert s orchestrem, fanoušci nepřišli o specifické Mardošovy tanečky a poskakování mimo rytmus, které vždycky baví.

Po letech si s nimi s chutí zazpívala Klára Nemravová Duševní a Probuzení, Písmenkovou obohatili svým doprovodem Clarinet Factory. Na doprovodné bubny hostoval Tomáš Neuwerth. Ten večer si naživo odbyla svoji světovou premiéru naživo skladba Kamarádky z poslední desky A/B, ve které exceloval Mardoša vtipným textem.

Kapela se popasovala s výzvou společného hraní se SOČR velmi statečně a vyšla z boje se ctí, jen v některých pasážích nebylo ani jedno z uskupení natolik výrazné, aby šlo napsat víc, než že to bylo dobré. Prostor pro ještě větší gradaci by tu ještě byl. I přesto se jednalo o impozantní zážitek s neopakovatelnou atmosférou, který v závěru zvedl všechny sedící fanoušky ze židlí. 

text: Hana Bukáčková, foto a video: Tomáš Klíma

Témata: Tata Bojs, Mardoša, Cais, Symfonický Orchestr Českého rozhlasu

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít