RECENZE: Coldplay se v dokumentu A Head Full Of Dreams odhalili, pobavili i zazpívali

Vydáno 15.11.2018 | autor: Jan Trávníček

Coldplay mají ve zvyku po každém turné vydávat jeho záznam na DVD a Blu-Ray discích. Tentokrát ale přistoupili ke stále populárnějšímu promítání v kinech, kdy svůj nejnovější materiál dali do distribuce pouze na jeden den - 14. listopad. Kdo to nestihl, bude mít možnost si do Vánoc opatřit vlastní disk. Jít na Coldplay do kina ale má své kouzlo.

RECENZE: Coldplay se v dokumentu A Head Full Of Dreams odhalili, pobavili i zazpívali RECENZE: Coldplay se v dokumentu A Head Full Of Dreams odhalili, pobavili i zazpívali

Coldplay

A Head Full Of Dreams

Režie: Matt Whitecross

115 min

Distributor: Aerofilms

Speciálně proto, že A Head Full Of Dreams není záznam koncertu, ale časosběrný dokument a komedie plná suchého, britského humoru v jednom. Scénář je předvídatelný a spoustu času strávíme tím, že sledujeme, jak se všichni čtyři, respektive všech pět členů navzájem poplácává po zádech a pochvaluje si, že jim kamarádství po všech těch letech vydrželo.

Kdo zná skupinu jen z rádia, bude možná mile překvapen, jaké zajímavé útrapy museli všichni členové v průběhu let překonat a jak se z malých klubů dostali až na stadiony. Všechny ty rozchody a návraty, závislosti, hádky, dlouhé hodiny ve studiu a podobné záležitosti, které nechceme spoilovat, vás budou bavit tím víc, čím méně o nich víte. A jestli k britským hvězdám přistupujete takřka nepolíbení, začnete je mít opravdu rádi.

RECENZE: Coldplay si na novém EP Kaleidoscope chtějí pojistit zájem fanoušků

Jenže co je ještě lepší, aktuální film má co říct i těm, kteří o nich mají načteno první poslední, znají nazpaměť všechny texty a na jejich koncerty vyrážejí i za hranice, aby jim ta neuvěřitelně propracovaná vystoupení neunikla. A Head Full Of Dreams se totiž věnuje jak jednotlivým členům jako lidem, tak i jejich tvorbě. A vidět, v jak skromných podmínkách plných nejistoty a jízlivých spoluhráčů vznikaly hymny, které dnes odříkáme kdykoliv zpaměti, má něco do sebe. Zvlášť, když je perfektní střih během momentu přenese na stadiony, kde se ukazuje jejich síla.A ten humor! Vážně – vtipnější dokument o hudební skupině jste asi ještě neviděli a radši zcela vynecháme jakékoliv příklady, jen abychom to budoucím divákům nezkazili. Snad jedinou kaňkou na fantastické podívané, u níž budete hltat každé slovo a spokojeně mlaskat nad každým záběrem, je fakt, že je příliš krátká a jednou musí skončit. Přitom v ní například ohromně zajímavé období kolem desek Mylo Xyloto a Ghost Stories jen prolétne kolem a i spousta dalších témat by mohla být klidně ještě rozvedena.

Jinak je to ale určitě jeden z nejzajímavějších a nejzábavnějších hudebních dokumentů, které jsou na trhu k vidění. A jestli něco dělá opravdu brilantně, je to fakt, že po jeho zhlédnutí budete mít Coldplay ještě mnohem radši než dříve.

text: Jan Trávníček

Témata: Coldplay, A Head Full Of Dreams

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít