RECENZE: Skyline útočí se svojí divočinou!

Vydáno 31.05.2016 | autor: Hana Bukáčková

Sedmé řadové album pražských Skyline, kteří jsou po téměř dvaceti letech stálicí české scény, vyšlo tři roky po úspěšné předchozí desce Fairytapes. Jungle na ni navázalo pokračujícím tanečním elektronickým stylem. Na novince pracovala skupina dva a půl roku, odráží několik různých, ale zároveň velmi podobných tanečních stylů. Křest je na programu 2. června v Cargo Gallery na pražské Náplavce.

RECENZE: Skyline útočí se svojí divočinou! Se Skyline jsme si povídali na lodi Cargo Gallery. Foto: Lucie Levá


Skyline

Jungle

Skladby:
Rave, Ocean, Automatic, Dream, Irie, Flame, Jungle, Timeless, Jailbreak, Fury

10 trax / 35:34 min

Vydavatel: Championship Music

Již samotný název Jungle naznačuje pořádnou divočinu a jednu velkou párty, jak jsme u téhle party zvyklí. Jungle má zde několik významů, jednak mix hudebních stylů (tedy pomyslná džungle žánrů) a také znamená odpoutání od hrozných věcí, co se dějí kolem nás. Deska je pestrá, každý si na ní najde to, co má rád. První poslech sice může rušit nekompaktnost materiálu bez výrazných hitů, ale jakmile se zaposloucháte a poddáte se líbivým tanečním rytmům, jistě změníte názor.

Deska sice nepřichází s ničím novým ve svém oboru, ale v rámci srovnání s předchozími řadovkami je patrný určitý posun k lehkosti, tvůrci si více hráli se zvukem. Jedná se o jednoduchou, hravou a velmi chytlavou nahrávku, plnou toho správného drive od začátku až do konce. Některé pasáže by si ale zasloužily více řízných beatů a většího dopilování.

Více než kdy jindy tu vyniká samotný zpěv a příjemný nadčasový, místy až průzračný hlas Marky Rybin. Platí to obzvláště v písních Flame, Fury a Timeless.

Skyline interview: Jungle je odrazem naší společnosti, lidi se chovají trochu jako zvířátka

Nadupané energií jsou Rave, Ocean, Irie, Jungle, Timeless, Jailbreak a Fury - tyhle písničky nesmí chybět na žádném pořádném mejdanu. U hitu Rave vás nakopne zpěv MC Jacoba hned v jejím samotném úvodu. Songu Ocean dodávají koření dechy, nahrané trumpetistou Kryštofem Venerem, který s nimi občas vystupuje jako host na koncertech. Toto spojení funguje na výbornou, a kdyby se do budoucna ještě víc rozvinulo, mohlo by to skupinu znovu posunout.

Za pozornost stojí hravé namixované skeče třeba u Irie, Jungle a Timeless, dělají tak songy zajímavější a nabývají tím i na dynamice. Skladba Automatic může působit rozpačitě a ve srovnání s ostatními písničkami možná tak trochu jako psycho. Místy může připomínat i Prodigy.

Křest desky proběhne 2. června na pražské lodi Cargo Gallery. Lístky už jsou vyprodané. Takže kdo otálel s jejich nákupem, musí si Skyline vyčíhat buď na nějakém letním festivalu, nebo si počkat na avizované podzimní klubové turné.

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít