VIDEOROZHOVOR | Chinaski: Nebýt Jiřího Suchého a Semaforu, byly by naše texty jiné

Vydáno 22.04.2024 | autor: iREPORT

Chinaski byli jednou z hvězd dvaatřicátého ročníku Žebříku. Z předávání cen si odnesli druhé místo za videoklip k písni Měl bych si boty zout a triumfovali mezi skupinami. S frontmanem Michalem Malátným a klávesistou Janem Steinsdörferem jsme si bezprostředně po strhující show povídali mimo jiné o nahrávání nového alba v Rockfieldu i o Jiřím Suchém.

VIDEOROZHOVOR | Chinaski: Nebýt Jiřího Suchého a Semaforu, byly by naše texty jiné VIDEOROZHOVOR | Chinaski: Nebýt Jiřího Suchého a Semaforu, byly by naše texty jiné

Chinaski v prosinci čekají dva koncerty v O2 areně. Jak nám prozradil Michal Malátný, doma kvůli nim prohledává své archivy. Rád by fanouškům během show nabídl něco speciálního.

Žebřík číslo 32: Ceny pro Marka Ztraceného, Ewu Farnou, Chinaski, J.A.R. i Davida Stypku

S kapelou jsme si popovídali také o vznikajícím albu, které Chinaski nahrávali v Rockfieldu na jihovýchodě Walesu. „To místo je magické. Jde o statek nacházející se asi hodinu za Bristolem, budí vás tam ovce, krávy a koně… A pobavili nás majitelé, kteří trochu žárlí na Abbey Road: ‚No tak holt tady nebyli Beatles!‘ říkali nám,“ zavzpomínal klávesák Honza Steinsdörfer, který prvních pět dní ve Velké Británii strávil kvůli koronaviru zavřený v pokoji.

Příběh českého hitu: Chinaski - Punčocháče

A došla řeč také na Jiřího Suchého, který na Žebříku exkluzivně vystoupil. „Je pro mě obrovskou inspirací. V životě jsem ho neviděl naštvaného. Vždy vymýšlí nové věci a fóry. Troufnu si říct, že mě jakýmsi způsobem v psaní osvobodil. Kdybych nehrál v Semaforu, naše texty by asi byly jiné,“ uvedl frontman Chinaski.

Příběh českého hitu: Chinaski - Měl bych si boty zout

Rozhovor: Aleš Materna, video: Karel Holubička, foto: Iveta Valentová, Jakub Urbanec, Radoslav Vnenčák, Jana Braunová
Témata: Chinaski, Michal Malátný, Jan Steinsdörfer, Žebřík, Plzeň, DEPO2015

zavřít