Jak se žije na šňůře | Tereza Balonová: Turné s Jelenem, Divokým Billem a Kryštof pro mě byla neuvěřitelnou školou

Vydáno 13.03.2024 | autor: Andrea Štipčáková

Ačkoliv je kariéra Terezy Balonové teprve na začátku, má toho za sebou již spoustu. Především v roce 2023 nasbírala díky služebně starším kolegům spoustu zkušeností. Brázdila republiku s Jeleny i Kryštofem, s nímž vyrazila na turné po českých hradech a zámcích. Zároveň doprovázela na cestách Divokýho Billa. „To byl trošku větší punk,“ prozradila v našem rozhovoru. O tom, jak se žije na šňůře, jsme si s ní popovídali.

Jak se žije na šňůře | Tereza Balonová: Turné s Jelenem, Divokým Billem a Kryštof pro mě byla neuvěřitelnou školou Jak se žije na šňůře | Tereza Balonová: Turné s Jelenem, Divokým Billem a Kryštof pro mě byla neuvěřitelnou školou

Tereza Balonová odstartovala svou kariéru v roce 2018. Na svém kontě má aktuálně EP Zhasni den a alba Půlnoc a Lampiony. Zatímco dříve jsme ji na koncertech mohli vídat podobně jako Eda Sheerana pouze s looperem, nyní má za zády plnohodnotnou kapelu. Její součástí jsou bubeník Marek Fryčák, kytarista Mirek Malík a baskytaristka Soňa Bachledová. Za sebou má také několik turné. Na cestách byla s Jeleny, Kryštofem nebo Divokým Billem.

ROZHOVOR | Tereza Balonová: Někdy jsem introvent, jindy jsem schopná se hodiny bavit na párty

"Učila jsem se na nich koncertní vystupování. To, jakým způsobem fungují – jako lidi, jako tým, to, jak mají koncert koncipovaný. A také, jakým způsobem komunikují s lidmi a fanoušky. Rozhodně to pro mě byla neuvěřitelná škola. Získala jsem spoustu nových zkušeností," prozradila nám Tereza.

Jak popisuje, dny na turné začínají stejně - společným shromážděním u dodávky. "Během cesty v dodávce uděláme několik zastávek na benzinkách. Po příjezdu na místo někteří využijí volno k individuálním aktivitám, jiní se možná rozhodnou jít společně na jídlo," říká zpěvačka, která v prosinci 2023 předskakovala Jelenům v O2 areně.

"Postupně se začínáme připravovat na vystoupení, oblékáme se a chystáme na koncert. Po koncertu se většinou setkáváme s fanoušky. Někteří z nás mohou pokračovat v noční zábavě, zatímco ostatní jdou na hotel spát," dodává.

Zeptali jsme se jí i na zajímavé, zábavné příběhy z turné. Jako správná profesionálka se je ale rozhodla nechat si je pro sebe. "To nemůžu, to už by mě nikdo nikam nevzal. Ale bylo toho hodně," okomentovala smějící se Balonová. 

A na jakou šňůru nikdy nezapomene? "Těch je víc. Ale vím, že rozhodně nezapomenu na moje první dvě turné s kapelou Jelen v roce 2018 a 2019. Mám s klukama strašně moc zážitků a tahle dvě turné se pro mě stala velkou srdcovkou," říká zpěvačka.

Tereza Balonová vystoupí 5. dubna 2024 v Plzni v DEPO2015 na předávání hudebních cen Žebřík. Dále zahrají Chinaski, Jiří Suchý, Michal Hrůza a Jamaron.

Text: Andrea Štipčáková, foto: Lukáš Kozel
Témata: Tereza Balonová, Jak se žije na šňůře, Mirek Malík, Marek Fryčák, Martin Ledvina, Jelen, Divokej Bill, Kryštof, looper

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít