TOP 10 hudebníků, kteří se objevili v Simpsonech: Lenny Kravitz na táboře i Katy Perry z masa a kostí

Vydáno 11.04.2016 | autor: David Stoklas

Americký animák s jízlivými žlutými postavičkami je u nás mimořádně oblíbený. Seriál The Simpsons běží už přes dvacet let a za tu dobu se v něm vystřídalo několik desítek hudebních osobností. Ne nadarmo se říká, že kdo něco znamená, musí se objevit v Simpsonech.

TOP 10 hudebníků, kteří se objevili v Simpsonech: Lenny Kravitz na táboře i Katy Perry z masa a kostí Katy Perry byla první, kdo si mohl na žluté postavičky doopravdy sáhnout

THE WHO

Přiznejme si, kdo by nechtěl zažít soukromý koncert této rockové legendy. Takže asi nemůžeme zazlívat Homeru Simpsonovi, že poté, co se stal starostou Nového Springfieldu, si tyhle britské muzikanty pozval, aby hráli jenom pro něj. Obyvatele města tak přepadla zlost a rozhodli se nebohého tlouštíčka pořádně potrestat. Nakonec ho ale zachránili právě The Who, kteří usmířili znepřátelené občany.

Simpsonovi versus muzika

LENNY KRAVITZ

Homer Simpson je něco jako animovaná obdoba Forresta Gumpa - zažil úplně všechno a potkal, koho mohl. Není proto divu, že se dostal na letní tábor, který měl poněkud zvláštní instruktory. Mezi nimi byli slavní rockeři jako Lenny Kravitz a ti se rozhodli, že naučí zájemce tajům a krásám rock'n'rollu. Komu by se na takový tábor nechtělo, že ano.

LIVE: Lenny Kravitz dobrý dojem zachránil až hity v závěru

REM

Kapela REM sice už před delší dobou ukončila svoji kariéru, ale můžeme si ji připomenout prostřednictvím této známé žluté rodinky. Homer si v jedné epizodě vybuduje v garáži improvizovaný bar a pod záminkou benefičního koncertu si tam pozval právě REM. Ti mu zahráli skladbu It's The End Of The World As We Know It (And I Feel Fine).

PAUL MCCARTNEY

Baskytarista The Beatles je také znám díky propagaci vegetariánství a v této souvislosti se objevil i v seriálu Simpsonovi. Malá Líza se navzdory nevoli a nepochopení okolí rozhodne přestat jít maso. Jediní, kteří ji chápou, jsou indický majitel obchodu Apu a již zmíněný Paul McCartney, jenž jí promluví do duše a ujistí ji, že si vybrala správnou cestu.

TOP 15 velkých jarních koncertů: Muse či Paul McCartney míří do hal, Lucie i AC/DC chystají open airy

BLINK-182

Pokud byste měli zájem vidět punk-rockovou bandu Blink-182 ještě s jejich bývalým frontmanem Tomem DeLongem, sáhněte po tomto seriálu. V epizodě s názvem Bart na volné noze si zde střihnou malý koncert na ubytovně, kam se uchýlí Bart Simpson poté, co odejde z domu. Americké kapele zde ještě sekunduje slavný skateboardista Tony Hawk, takže fanoušci koncentrované skate-kultury si přijdou na své.

50 CENT

Americký rapper je nechvalně proslulý také kvůli problémům se zákonem. Bylo by proto hloupé ho v tomto seriálu vykreslovat v jiném světle. Kroutí si tam zrovna veřejně prospěšné práce a radí Bartovi, který má chuť se stát také rapperem, aby raději zůstal ve škole a pilně studoval. Jeho dozor však toto za veřejně prospěšné práce nepovažuje, proto 50 Cent rezignovaně prohlásí: "Tak teda půjdeme do parku sbírat psí hovínka."

THE WHITE STRIPES

Hudební dvojice Jacka Whitea a Meg White si v Simpsonech také střihla malou roli. Bart se rozhodne pro kariéru bubeníka a při cestě do školy, kterou tvůrci zanimovali stejným způsobem jako klip ke skladbě The Hardest Button To Button, se srazí právě se slavnou dvojicí. Ta se rozhodne, že mu dá zavyučenou. Nakonec skončí The White Stripes na lodi, co převáží smetí.

KATY PERRY

Popová zpěvačka Katy Perry je asi jediná, která se vyhnula animované podobě. V Simpsonech se totiž objevila bez jakékoliv úpravy, a tak si mohli diváci vychutnat její půvab naplno. Katy se stane přítelkyní springfieldského oškliváka Vočka, kterému se tak konečně dostane krásné a důstojné družky.

RED HOT CHILI PEPPERS

I Red Hot Chili Peppers se zařadili ke kapelám, které vypečené americké město podvedlo. Přijeli totiž do Springfieldu hrát pro velký dav lidí. Ten se ale ve skutečnosti skládal pouze z opilého Barneyho, který si zrovna dával desáté pivo ve své oblíbené hospodě.

ELTON JOHN

Zůstat viset na letišti ve Springfieldu je věc, kterou nechcete zažít ani v té nejhorší noční můře. Může se totiž stát, že vás plešatý tlouštík lapí do klece a donutí vás hrát pro jeden indický pár. Toto se přesně stalo britskému zpěváku Eltonu Johnovi a v Simpsonech zahrál upravenou verzi jeho slavné skladby Your Song.

POST SCRIPTUM (39): Keith Richards se vysmál Adele, zato Eltonu Johnovi do smíchu není - prý sexuálně obtěžoval ochranku

text: David Stoklas

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít