Dave Matthews Band míří do Prahy. Zahraje písně z nového alba, vydaného po šesti letech

Vydáno 19.10.2018 | autor: redakce

Americký Dave Matthews Band vydal letos po šesti letech novou studiovou desku Come Tomorrow, kterou představí také v Evropě. V pražském Foru Karlín zahrají rockeři 27. března. 

Dave Matthews Band míří do Prahy. Zahraje písně z nového alba, vydaného po šesti letech Dave Matthews Band míří do Prahy. Zahraje písně z nového alba, vydaného po šesti letech

Dave Matthews Band zahájí svou první evropskou šňůru od roku 2015 koncertem v mnichovském Zenithu, který se uskuteční 6. března 2019. Měsíční turné bude zahrnovat i dvě show v prostorách Eventim Apollo v Londýně (12. a 13. března) a historicky první show v Oslu (20. března), ve Varšavě (25. března) a v Bologni (1. dubna).

FOTOREPORT: Dave Matthews zahrál s Timem Reynoldsem konečně v Praze. Divákům se omlouval za Trumpa

Prestižní americký týdeník Variety si nedávno velmi pochvaloval vyprodaný koncert Dave Matthews Band v losangeleském Hollywood Bowlu a na adresu jejich vystoupení uvedl, že koncerty této kapely se ani zdaleka nedají srovnat s vystoupením žádné jiné skupiny.

Není proto divu, že letošní podzimní turné po Severní Americe zahrnuje i dvě beznadějně vyprodané show v newyorkské Madison Square Garden. Dave Matthews Band, kapela, která získala i prestižní ocenění Grammy, prodala od svého založení více než 24 milionů vstupenek na své koncerty a dohromady i 38 milionů CD a DVD nosičů. Na kontě má i mnoho hitů, mezi které patří například i What Would You Say, Too Much, Everyday, American Baby, Funny The Way It Is a Crash Into Me. Poslední zmiňovaný získal v nedávné době opětovnou popularitu poté, co byla píseň použita pro dvě klíčové scény filmu Lady Bird z roku 2017, jež má na svém kontě pět nominací na Oscara.Vydáním letošního desky Come Tomorrow se Dave Matthews Band stal první skupinou v historii, která má sedm po sobě jdoucích studiových alb debutujících na první příčce Billboard 200. Album získalo skvělé recenze v magazínech New York Times a Rolling Stone, které vypichují úžasnou hudební i náladovou pestrost nejen titulní písně, ale například i songů Here On Out či Black And Blue Bird.

Online předprodej pro členy DMB Warehouse Fan Association započne 22. října úderem deváté hodiny. Vstupenky na většinu koncertů budou v prodeji pro veřejnost od pátku 26. října v 9:00 hodin středoevropského času. Každý nákup vstupenky navíczahrnuje i bezplatné stažení nového alba Come Tomorrow. 

tz, jm

Témata: Dave Matthews Band, Forum Karlín

zavřít