Divokej Bill dosáhl dvaceti let. Jubileum oslaví v lednu velkolepým koncertem v O2 areně

Vydáno 11.07.2018 | autor: redakce

V červnu si Divokej Bill připomněl své dvacetiny. Za tuto dobu ušla skupina kus cesty a stala se jednou z nejvyhledávanějších koncertních kapel u nás. Oslava tohoto jubilea proběhne 24. ledna 2019 v pražské O2 areně.

Divokej Bill dosáhl dvaceti let. Jubileum oslaví v lednu velkolepým koncertem v O2 areně Divokej Bill dosáhl dvaceti let. Jubileum oslaví v lednu velkolepým koncertem v O2 areně

Sedm studiových alb, něco ke stu autorských písní, čtyři DVD s live koncerty, přes 260 000 prodaných nosičů (všechna vydaná alba byla oceněna zlatými a platinovými deskami) a skoro 1500 odehraných koncertů, což jsou zhruba čtyři roky nepřetržitě na pódiu. I tak se dá charakterizovat dosavadní kariéra skupiny, která vznikla z party kamarádů v roce 1998 v Úvalech u Prahy. Dodnes zde mají svou zkušebnu a pravidelně se sem vracejí hrát na místní stadion pro své "domácí" publikum.

Divokej Bill v Úvalech završil turné, fanouškům servíroval hity i nové album Tsunami

A jak charakterizuje dvacet uplynulých let frontman kapely Vašek Bláha? "Mám pocit, že to mělo a má smysl. Pocit, že člověk je sám sobě pánem, a dělá to, co si vybral a co má rád a taky určité naplnění, když se povede nahrát nová písnička nebo celé album. Odezva od fanoušků, když 'hučej' pod pódiem, a dají vědět, že je to baví, nebo že jim nějaká naše pecka pomohla, když jim bylo těžko.

Divokýmu Billovi jsme dali všichni strašně energie a času. Můj život byl z hodně velké části o tom přijít ze školy, hodit tašku do kouta a hurá do zkušebny. Den co den. Mezi našimi patnácti až dvaceti pěti lety jsme ve zkušebně v podstatě žili. Pořád mám pocit, že z tohoto období vlastně dodnes těžíme nejvíc. Je super, že po těch dvaceti letech nám zůstalo to prvotní nadšení hrát živě pro publikum. Pořád mě to fascinuje, přijde mi to nejvíc a jsem rád, že se tak stále děje a že je to naše živobytí."

Divokého Billa je možné přes léto vidět na festivalových pódiích, ale hodně času teď kapela věnuje přípravě narozeninového koncertu v pražské O2 areně , který, byť se odehraje až 24. ledna 2019, slibuje už dnes nejedno překvapení. "Nechceme ještě prozrazovat koncepci a dramaturgii koncertu, ale určitě se třeba vrátíme k několika skladbám, které jsme opravdu hodně, hodně dlouho nehráli. Říkáme jim pracovně 'starý pekla' a patří sem například písně Král, Kladivo, Medvědář nebo Bill. Občas si některou z nich zkusíme zahrát na fesťáku. Jednak vidíme, jak na ně lidi reagují, a taky proto,abychom je po letech pěkně oprášili,“ prozrazuje houslista a zpěvák Adam Karlík.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

tz, jm

Témata: Divokej Bill, O2 arena, Vašek Bláha

zavřít