Fatboy Slim dorazí v červenci do Ostravy na festival Beats For Love

Vydáno 13.04.2017 | autor: redakce

Legenda taneční hudby zamíří v létě do Ostravy. Na jubilejním 5. ročníku Beats for Love vystoupí Fatboy Slim. Zdvojnásobuje se rozpočet a zvětšuje se festivalový park. Na fanoušky z celé Evropy bude čekat nová obří hlavní stage. To vše od 5. do 8. července. 

Fatboy Slim dorazí v červenci do Ostravy na festival Beats For Love Fatboy Slim dorazí v červenci do Ostravy na festival Beats For Love

Fatboy Slim patří společně s The Prodigy nebo The Chemical Brothers k nejzásadnějším průkopníkům taneční hudby. Je tvůrcem hitů jako Praise You, Right Here Right Now, Gangster Trippin’, The Rockafeller Skank, který se objevil i na soundtracku k PC hře FIFA, či taneční hymny roku 2014 Eat Sleep Rave Repeat. Jeho vystoupení na pláži v rodném Brightonu přilákalo více jak 250 000 lidí a zařadilo se tak mezi největší taneční akce na světě.

Na Beats For Love se tančilo i v dešti. Ektor byl rutinní, Prago Union nezklamali

Fatboy Slim, který do Dolních Vítkovic přiláká posluchače snad všech věkových kategorií a žánrů, vystoupí na úplně nové hlavní scéně, na ploše 20 000 metrů čtverečních. Festivalový areál se rozrůstá o novou obří hlavní plochu hlavně proto, aby se neopakovala situace z loňského roku, kdy pořadatelé v pátek zahlásili Vyprodáno. Nová kapacita před hlavním pódiem je teď zhruba 40 000 fanoušků.

"O Fatboy Slima jsme měli zájem už od druhého ročníku festivalu, ale u jmen jeho formátu je oříšek už samotná komunikace s managementem. Naštěstí se nám to tento rok konečně podařilo a po dlouhém vyjednávání jsme velice nadšení, že můžeme oznámit zatím největší jméno za celou historii festivalu," komentuje pozadí vyjednávání ředitel festivalu Kamil Rudolf. Fatboy Slim patří k těm největším legendám na poli taneční hudby a dokazuje to i tím, že vystupuje na téměř všech důležitých světových akcích. "Je to člověk s neskutečnou energií, kterou přenáší na taneční dav před sebou, a jeho více jak 36leté zkušenosti za mixem jsou rozhodně znát. Pro mě osobně je to jednoznačně světový DJ číslo 1," doplňuje Rudolf.

vložte odkaz, text nemažte

Beats for Love ale nenavštíví jen tento velikán. V průběhu posledních dní pořadatelé zveřejnili spoustu dalších jmen na jednotlivá taneční pódia, jakými jsou například venezuelský tvrďák Zardonic, který si festival podmanil při třetím ročníku v roce 2015, Tom Staar, Kideko a Ben Long z Velké Británie nebo Eric Sneo z Německa. Zveřejněni byli i další live umělci a na festivalu se tak poprvé ukáže český rapper Marpo se svou kapelou Troublegang či vokalisti Deadly Hunta, Eva Lazarus a Jamie Irie z Anglie. Celkem na festivalu vystoupí bezmála 400 interpretů z celého světa. Pořadatelé do letošního programu investovali oproti minulému ročníku dvojnásobnou částku.

Festival Beats for Love se koná 5. - 8. 7. v industriálním parku Dolní Vítkovice, Ostrava. Téměř 400 umělců z celého světa vystoupí na třinácti pódiích. Vstupenky jsou aktuálně v prodeji za 490 Kč + poplatky předprodejce. V prodeji jsou i VIP vstupenky, a lístky do Love kempu, který letos dozná velkých změn k lepšímu.

Již zveřejněná jména:
Fatboy Slim, Wilkinson, Sigala, Danny Byrd, Dope D.O.D., Krafty Kuts ft. Dynamite MC, Lady Waks, Miss K8, Richard Durand, Riva Starr, Tom Staar, Zatox, Balthazar, Ben Long, Billain, Current Value, DJ Fly & DJ Netik, Eric Sneo, Estiva, Eva Lazarus, Freqax, Hallucinator, Jamie Irie, Katharsys, Kideko, Marpo & Troublegang, Matt Mus, N.O.H.A., Ragga Twins, Rachel K Collier, Rawtekk, Forbidden Society, Kosay, MLDj

tz, jm

Témata: Beats For Love, Fatboy Slim, festivaly 2017, party, taneční hudba

zavřít