Lékaři objevili v těle Taylora Hawkinse stopy po deseti různých drogách a lécích

Vydáno 27.03.2022 | autor: redakce

Podle prvotních informací Taylor Hawkins zemřel pravděpodobně na předávkování. Lékaři nalezli v jeho těle stopy po více než deseti různých drogách a lécích včetně marihuany a antidepresiv. Krátce před svou smrtí volal bubeník Foo Fighters na recepci hotelu s žádostí o přivolání záchranné služby kvůli bolesti na hrudi.

Lékaři objevili v těle Taylora Hawkinse stopy po deseti různých drogách a lécích Lékaři objevili v těle Taylora Hawkinse stopy po deseti různých drogách a lécích

Ačkoliv vyšetřovatelé se stoprocentní jistotou doposud neurčili příčinu smrti Taylora Hawkinse, s největší pravděpodobností se bubeník předávkoval. Podle výsledků toxikologie měl mít v těle více než deset různých drog a léků. Krátce před smrtí si nechal přivolat záchrannou službu, lékaři ho však na místě mrtvého.

ROCK BLOG: Moje nejoblíbenější kapela Foo Fighters aneb Deset zářezů největší rockové kapely současnosti

"Národní ústav forenzní medicíny i nadále pracuje na nezbytných úkonech, které určí příčinu smrti," uvádí vyšetřovatelé. Spekuluje se, že byl Hawkins nalezen s dvakrát tak velkým objemem srdce. Místo obvyklých 300 gramů mělo vážit gramů 600.

Úmrtí svého člena oznámila kapela krátce před svým vystoupením v Bogotě v Kolumbii. Tým, který již byl na místě, začal znenadání všechno balit. "Po Nilu Rodgersovi vyšli na pódium organizátoři a všem oznámili, že pro ně mají velmi smutnou zprávu. Pak se na promítací ploše za nimi objevilo, že Taylor zemřel a zavládlo ticho," uvedla novinářka Beatriz De La Parva z BBC Minute.

"Rodina Foo Fighters je zdevastována tragickou a nečekanou smrtí našeho milovaného Taylora Hawkinse. Jeho hudební duch a nakažlivý smích budou žít navždy s námi. Myslíme na jeho ženu, děti a rodinu a žádáme o respektování jejich soukromí v těchto těžkých časech," stojí v prohlášení Foo Fighters.

red, foto: FB Taylor Hawkins, Marek Holoubek
Témata: Taylor Hawkins, Foo Fighters, smrt

 

zavřít