AUDIO: Chuck Berry se rozloučí deskou. Poslechněte si singl Big Boys z posmrtné novinky

Vydáno 22.03.2017 | autor: redakce

K příležitosti svých 90. narozenin loni Chuck Berry oznámil, že vydá ještě jedno studiové album. Vydání se již sice nedožije, ale fanoušci o novou porci muziky od rock'n'rollové legendy nepřijdou. 

AUDIO: Chuck Berry se rozloučí deskou. Poslechněte si singl Big Boys z posmrtné novinky Chuck Berry se rozloučí deskou. Poslechněte si singl Big Boys z posmrtné novinky

Prvním vzorkem ze sbírky nových nahrávek, která vyjde 16. června, je singl Big Boys. Album prý věnoval své ženě a na jeho vzniku se podílely i dvě z jeho dětí - syn Charles Berry Jr. (kytara) a dcera Ingrid (harmonika, zpěvy). Bude se jednat o první desku Chucka Berryho od roku 1979, kdy přišel s albem Rock It. 

Zemřel Chuck Berry. Průkopníkovi rock'n'rollu bylo 90 let a po čtyřech dekádách chystal nové album

Berry má na svém kontě mnoho nesmrtelných hitů jako Maybellene, Roll Over Beethoven, Rock and Roll Music, Johnny B. Goode. Je považován za pionýra rock'n'rollu, do své smrti byl označován jako jeden z posledních žijících velikánů tohoto žánru. 

vložte odkaz, text nemažte

V roce 1986 byl v první várce uveden do Rock'N'Rollové Síně Slávy, spolu s ním do ní vstoupili Elvis Presley, James Brown nebo Buddy Holly

Témata: Chuck Berry, rock'n'roll, posmrtná deska

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít