AUDIO: Katarzia napsala a nazpívala titulní skladbu filmu Pátá loď, hostuje Juraj Benetin z Korben Dallas

Vydáno 25.01.2017 | autor: Josef Martínek

Po loňském úspěšném albu Agnostika a spolupráci s Davidem Kollerem Katarzia ani v tomto roce neusíná na vavřínech. Slovenská písničkářka se tentokrát blýskla filmovou skladbou Kde sa slzy berú k filmové novince Pátá loď. 

AUDIO: Katarzia napsala a nazpívala titulní skladbu filmu Pátá loď, hostuje Juraj Benetin z Korben Dallas Katarzia napsala a nazpívala titulní skladbu filmu Pátá loď, hostuje Juraj Benetin z Korben Dallas

Snímek vznikl ve slovensko-česko-maďarské produkci a do kin půjde u našich sousedů v březnu, v Česku začátkem dubna. Píseň Kde sa slzy berú složila a otextovala sama Katarzia, nazpívala ji s Jurajem Benetinem, hlasem formace Korben Dallas. Producentsky a aranžérsky přispěl Matej Hlaváč. 

RECENZE: Stereotypy nezatěžkaná Katarzia se na desce Agnostika miluje s hudbou i texty

"Pro mě byla ve filmu důležitá dějová linka nedospělých lidí, kteří mají děti v období, kdy jsou ještě sami dětmi. U někoho to však může být i po třicítce, i když je to méně pravděpodobné. Přemýšlela jsem, jak dramaturgicky vyextrahovat celý děj do několika veršů, se snahou zachovat poetiku," vysvětluje Katarzia

vložte odkaz, text nemažte

Natočeno bylo hned několik verzí ústřední písně, kromě té rádiové například i speciální úprava pro kina. Světovou premiéru si film Pátá loď odbude na Mezinárodním filmovém festivale Berlinale v únoru. V českých kinech ho poprvé uvidíme 6. dubna.

Témata: Katarzia, Juraj Benetin, Korben Dallas, Pátá loď, filmová skladba

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít