AUDIO: Marpo nabízí k poslechu ukázky všech písní desky Lone Survivor. Představí ji na Žebříku

Vydáno 29.02.2016 | autor: redakce

V poslední únorový den vydává Marpo šesté sólové album Lone Survivor. Krátce nato ho 11. března představí živě návštěvníkům Žebříku v Plzni, kde bude jedním z vystupujících hostů. Na 22. dubna chystá křest v pražské Malé sportovní hale, který sám označuje za svůj dosavadní vrchol. Ukázky všech písní z nové desky si můžete přehrát v článku. 

AUDIO: Marpo nabízí k poslechu ukázky všech písní desky Lone Survivor. Představí ji na Žebříku Marpo je na nové desce Lone Survivor

"Inspiroval jsem se filmem Lone Survivor. Natočil ho Mark Walberg, je o operaci Red Wings - čtyři vojáci byli nahánění v Afghánistánu Talibanem a jen jeden z nich přežil," prozradil nám o nové desce Marpo před časem v rozhovoru. A jak se téma padlých vojáků promítá v jeho hudbě? "Přijde mi, že hodně lidí, kteří se mnou fungovali na scéně, z ní postupně odpadlo. Častokrát to byli ti, co si mysleli, že drží to žezlo, házeli mi klacky pod nohy. Dnes se věnují nějaké 'normální práci'. Já jsem jako jeden z mála zůstal," vysvětlil. 

Marpo interview (1. část): S konceptem kempů mě předběhli Kryštof

Album Lone Survivor je pro Marpa především hodně osobní. "Texty se týkají se smrti, narození, odloučení, radosti, stresu, práce... Je to takový mix různých emocí. Třeba Ironkap mi říkal, že už je to moc. Že si pouštím lidi moc do svýho soukromí. Ale o tom rap je - o prožitcích," říká Otakar Petřina mladší.

Marpo interview (2. část): Jsem hrdý na to, že když naplníme halu, bude to jen díky naší muzice

Spolu s Trouble Gangem se už 11. března představí naživo na vyhlášení Žebříku v Plzni. Kromě něj vystoupí na hlavní scéně Jelen, No Name, Tata Bojs, Mydy Rabycad, Kateřina Marie Tichá a Barbora Poláková, která bude s Tomášem Hanákem večer moderovat. "Těším se na to, protože Plzeň je naše oblíbené město. Hráli jsme tam někdy v říjnu a přišlo na nás asi 950 platících. Do Plzně se vracíme nejraději," prozradil.

Jeho fanoušci se také mohou těšit na velký křest v pražské Malé sportovní hale, který je plánován na 22. dubna. 

tz, jm

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít