VIDEO: Chester Bennington opět zpívá. Linkin Park ho připomínají písní Friendly Fire

Vydáno 24.02.2024 | autor: redakce

Linkin Park měsíc před nedožitými osmačtyřicátými narozeninami Chestera Benningtona vydávají píseň Friendy Fire, která byla původně nahraná pro album One More Light vydané v roce 2017. Kromě zesnulého zpěváka v něm slyšíme vokály Mikea Shinody, který se od úmrtí Benningtona věnuje sólové kariéře.

VIDEO: Chester Bennington opět zpívá. Linkin Park ho připomínají písní Friendly Fire VIDEO: Chester Bennington opět zpívá. Linkin Park ho připomínají písní Friendly Fire

Stejně jako loni písní Lost připomínají Linkin Park i letos Chestera Benningtona novou nahrávkou. Je jí píseň Friendly Fire, která měla původně vyjít na albu One More Light. Měla už finální podobu, nakonec se ji ale kapela zařadit na nahrávku nerozhodla. Důvodem bylo to, že se kompozičně na zmíněnou desku nehodila. Napsali ji Mike Shinoda, jehož hlas v ní také zazní, Brad Delson a John Green. "Miluju ten song," mluvil o něm už v roce 2020 Shinoda v rozhovoru pro Audacy.

Chester Bennington bojoval se svými démony z dětství celý život

Friendly Fire doprovází videoklip složený ze záběrů natočených v nahrávacích studiích a během koncertů. Sestříhal ho Mark Fiore.

Smrt Chestera Benningtona fanoušky Linkin Park velmi zasáhla. Ačkoliv nebylo tajemstvím, že zpěvák trpěl depresemi, jeho příznivci věřili, že se mu povede nad jeho démony zvítězit. To se bohužel nestalo a 20. července 2017 nás muzikant navždy opustil. S jeho odchodem skončili zřejmě i Linkin Park, ačkoliv ukončení činnosti oficiálně doposud neoznámili. Poslední koncert Linkin Park odehráli v říjnu 2017, kdy za účasti spousty přátel vzdali Benningtonovi hold.

red, foto: Youtube
Témata: Linkin Park, Mike Shinoda, Chester Bennington, Friendly Fire

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít