TOP 6 videoklipů týdne: Coldplay s BTS bojují za hudbu, Adele zpívá o rozchodu a Pilot o přijetí sebe sama

Vydáno 18.10.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Aktuální přehled nejlepších videoklipů týdne nemůžeme začít jinak než novinkou od Adele, která jí prolomila hned několik rekordů. Za hudbu písní My Universe bojují Coldplay s BTS, česká kapela Utíkej! pak zpívá o svobodě a štěstí. Poslechnout si můžete také Originál od Pilot nebo Mirai s Pauliem Garandem, kteří vyrazili na pizza trip. Nik Tento nás pak pustí do 13. komnaty.

TOP 6 videoklipů týdne: Coldplay s BTS bojují za hudbu, Adele zpívá o rozchodu a Pilot o přijetí sebe sama TOP 6 videoklipů týdne: Coldplay s BTS bojují za hudbu, Adele zpívá o rozchodu a Pilot o přijetí sebe sama

Adele láme rekordy

Očekávaná novinka Adele dobývá internet. V Easy On Me zpívá hudebnice o svém rozchodu s manželem, s nímž má syna Angela Adkinse. Právě kvůli němu se před šesti lety stáhla do ústraní, aby mohla být matkou na plný úvazek. Nyní se však zpěvačka vrací na scénu, a kromě nového videoklipu, jenž láme rekordy v počty zhlédnutí, připravuje pro fanoušky také album. To by mělo vyjít už 19. listopadu.

Adele láme s porozchodovým videoklipem rekordy a oznamuje nové album

Coldplay s BTS bojují za hudbu

S novou písní se hlásí také Coldplay, jenž minulý týden vydali album Music of the Spheres. Jeho součástí je i skladba My Universe, kterou kapela nahrála ve spolupráci s BTS. Ve videoklipu, který režíroval David Meyers, se spojí hologramy jednotlivých členů spolu s mimozemskou Supernovou 7, aby porazili vládnoucí Spheres Galaxy, kde je hudba zakázaná. 

Píseň Higher Power od Coldplay se dočkala oficiálního videoklipu, Chris Martin v něm tančí s mimozemskými tvory

Utíkej! o svobodě a štěstí, co čeká na cestě

Tulák – takový název nese nová skladba punk-rockové kapely Utíkej! z Tábora. Jejím hlavním tématem je svoboda a jak název napovídá, toulání se životem za novými zážitky. Textovým leitmotivem písně je slogan: Když štěstí čeká na cestě. „Tulák je mimo jiné o vnitřním hlasu, který někde z hloubi duše člověku našeptává, aby vystoupil z komfortní zóny a vydal se za tím, co ho opravdu dělá šťastným,“ popisuje kytarista Václav.

Pilot zpívají o přijetí sebe sama

Čtyřčlenná pražská parta Pilot hlásí o slovo s provokativním singlem Originál, který je předvěstí jejího chystaného alba. „Originál je o tom, že úplně nejlepší je být sám sebou a moc se nestarat o to, co si o tom myslí ostatní. Jde o přijetí sebe sama – jsme, jací jsme, a jiný nebudem. Nemá cenu si na cokoliv hrát, protože každýmu je stopro nejlíp ve svý vlastní kůži. Všechno důležitý je už řečeno v textu samotným. Nejsou v něm snad žádný metafory ani narážky, napsal jsem to přesně tak, jak to cítím,“ popsal frontman Daniel Hrdlička.

Paulie Garand s Mirai na pizza tripu

Nová deska nazvaná Maneki Neko od Mirai je na spadnutí, jako další ochutnávka slouží jejich společný song s Paulie Garandem a klip Yesterday natočený v Itálii. Čekání na novou desku si můžete zkrátit taky sledováním StarDance, kde právě exceluje frontman kapely. 

Nik Tendo pouští dveře 13. komnaty

Další kousek z nové desky Nik Tenda Jsem v pohodě, sem v prdeli je zrovna venku. Klip k jednomu z jeho nejsilnějších songů 13. komnata je sestříhaný z backstage videí i nenáročných záběrů ze shows prohnaných filtrem.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Josefína Bielková, Utíkej!, promo
Témata: Adele, Coldplay, BTS, Utíkej!, Pilot, Milion Plus, Nik Tendo, Mirai, Paulie Garand

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít