TOP 6 videoklipů týdne: Škwor přichází se silným poselstvím, Marpo rapuje o klucích, kteří nejsou chlapy, a Květy zpívají o ekologii

Vydáno 23.12.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Letošní předposlední díl nejlepších videoklipů týdne je ryze česko-slovenský. O velmi silný vizuál se postarala kapela Škwor, která promítla do písně Nejistá přítomnost důležité poselství. Marpovi se nelíbí, jak se chovají dnešní kluci, a tak se rozhodl to dát jasně najevo v tracku Lesby, Květy se pak v novince zaobírají ekologickou a vztahovou tématikou. Nová videa mají na svědomí také Kali, Annabelle a Sebastien, kteří písní pomáhají dětem z dětských domovů.

TOP 6 videoklipů týdne: Škwor přichází se silným poselstvím, Marpo rapuje o klucích, kteří nejsou chlapy, a Květy zpívají o ekologii TOP 6 videoklipů týdne: Škwor přichází se silným poselstvím, Marpo rapuje o klucích, kteří nejsou chlapy, a Květy zpívají o ekologii


Kapela Škwor natočila silný videoklip

Před vánočními svátky si čtveřice Škwor připravila pro své fanoušky dárek v podobě videklipu k písni Nejistá přítomnost. V něm si hlavní roli střihla malá holčička svírající v rukou plyšového medvídka. Kolem ní se ženou davy lidí hledících pouze do svých telefonů. V další dějové lince se objevuje otec držícího za ruku malého chlapce, v dalším záběru pak drží stejný chlapec, tentokrát už jako dospělý muž, za ruku svého stárnoucího otce. Celé video pak nese jasné poselství: život běží jako voda a nikdy nevíme, jak dlouho tady budeme.

ROZHOVOR | Škwor: Zpátky se neohlížíme

Marpo rapuje o klucích, ze kterých se stávají ženy

Ota Petřina známý jako Marpo vydává singl Lesby, který je součástí jeho nového EP s názvem FXCK2X2XEP. „Přijde mi, že se z mladších kluků stávají ženy spíše než muži. Všechno si točí na telefon, bonzují fízlům, někomu dáš pár facek a jde na policajty, řeší se to u soudy,“ vysvětlil rapper pro Rádio Spin, o čem track je.

Skupina Květy natočila video s ekologickou tematikou

Klip s ekologickou a vztahovou tématikou vypustila do světa formace Květy. Natočila jej k písni Do tmy z alba Květy Květy a využívá v něm záběry organizací Greenpeace a Nesehnutí. Hlavní roli si v něm střihla herečka Elizaveta Maximová.

ROZHOVOR | Květy: Cítili jsme přetlak energie a na albu je to slyšet

Kali oslavuje ideální ženu

Další videoklip z nového alba Lepší představuje Kali. Barevný a hravý vizuál ke skladbě Ona má je plný opěvování toho pravého ideálu ženy. O kameru se postaral Dušan Kračovič. 

Annabelle ladí vánoční náladu

Zpěvačka a rapperka Annabelle překvapila své příznivce vánočním dárkem v podobě skladby Anxiety. Píseň vznikla, jak název napovídá, z úzkostlivého pocitu, který teď zažívá většina lidí. Jde o taneční pecku, která vás rozhodně bude bavit.

Sebastien pomohou dětem v dětských domovech

Rockmetalová kapela Sebastien se rozhodla pomoci dětem z dětských domovů, a to písní Nechtěná z nedávno vydané desky Integrity, která má upozornit na tuto problematiku. Kapela spojila síly s Veronikou Kašákovou, zakladatelkou Nadačního fondu Veroniky Kašákové (NFVK), která pomáhá najít dětem z dětského domova správnou životní cestu. Režii klipu má na svědomí Marek Dobeš, autor zombie komedie Choking Hazard a scenárista filmu Kajínek.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: proma interpretů
Témata: Škwor, Marpo, Květy, Annabelle, Kali, Sebastien

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít