TOP 7 videoklipů týdne: Depeche Mode věří, že jsou lidé dobří a Mirai vzpomínají na dětství

Vydáno 16.04.2024 | autor: Kateřina Nováková

Depeche Mode nové video postavili na slow motion záběrech, Mirai zase na vzpomínkách z dětství. Like-it vydávají další zamilovanou skladbu, Šimon Bilina ve svém debutovém singlu oslavuje život a Jan Bendig se inspiroval telenovelami. Klipy natočili i girl in red a The Libertines.

TOP 7 videoklipů týdne: Depeche Mode věří, že jsou lidé dobří a Mirai vzpomínají na dětství TOP 7 videoklipů týdne: Depeche Mode věří, že jsou lidé dobří a Mirai vzpomínají na dětství

Depeche Mode věří, že jsou lidé dobří

People Are Good je skladba z posledního alba Memento Mori od Depeche Mode. Jde už o šestý vydaný singl. Černobílý klip postavený na slow motion záběrech režíroval Rich Hall, který se k jeho konceptu vyjádřil následovně: "Když natáčíte klip pro Depeche Mode, je to stejnou měrou pocta i závazek. Mají za sebou spolupráce s královskými režiséry. Chtěl jsem vytvořit myšlenku, která se během videa několikrát změní, jako by se rozplétala spolu s písní a naším chápáním." Kapela je stále na Memento Mori Tour po Severní Americe.

LIVE: Depeche Mode ovládli O2 arenu kontrastem mezi temnotou a barevností

Šimon Bilina svým debutem oslavuje život

Herec a také muzikant Šimon Bilina vydává svůj sólový debut To svý. Skládal ho v nočních hodinách v bytovce v Sedlčanech. „Nade mnou samozřejmě spali jiní lidé, a tak jsem se skládáním prošeptal a ráno píseň vezl Lukáši Chromkovi do studia. Život s sebou ale přinesl mezitím spoustu nových barev a jak to tak bývá, pokusili jsme se je v písni zachytit. Ve finále tedy až po čtyřech letech byla píseň hotová a promítla se i do hudebního videoklipu,“ vypráví Bilina.

Mirai poskládali nový klip ze záběrů z dětství

Mirai se hlásí nejen s novým albem Tomodachi, ale rovnou také s videoklipem k songu Easy. Natočil ho Ondřej Kudyn a postavil ho na záběrech z dětství členů kapely. "Spoustu kazet z Japonska přemazal nechtěně ještě za života můj děda, něco se ztratilo a vyhodilo při stěhování, a tak je malý zázrak, že jsme našli pár pokladů. Nakonec ale toho materiálu bylo tolik, že spousta se tam určitě nedostane," uvedl zpěvák Mirai Navrátil. Rozhovor s ním si na iREPORTu budete moci přečíst už 17. dubna.

LIVE: Mirai žijí svůj sen. V Ostravě odstartovali největší turné ve své historii

Like-It vydali další zamilovaný song

Nový videoklip má na svědomí také třebíčská parta Like-It. Vznikl pod taktovkou Anety Šindlerové k písni Ve dvou. Jak už název napovídá, jde v podání sestavy opět o romantický song.

Girl in red zve fanoušky do Fora Karlín

Girl in red míří do České republiky, aby v tuzemsku představila své nové album I'm Doing It Again Baby. Do Fora Karlín dorazí až v září, a tak mají její fanoušci čas si ho naposlouchat. A také se mrknout na nejnovější videoklip, který vlastním jménem Marie Ulven natočila pro titulní skladbu z desky I'm Back.  

Jan Bendig se inspiroval telenovelami

Nová skladba Avilem (v překladu "přišel jsem") od Honzy Bendiga se měla původně ucházet o pozornost fanoušků v lokálním kole Eurovize. Nakonec ji prezentuje až teď. Jako velký milovník telenovel se nechal v příběhu klipu k písni inspirovat právě jimi. V klipu Janův přítel zastřelí zpěvákovu milenku. 

The Libertines vydali dlouho očekávanou desku

Legendární The Libertines vydali začátkem dubna dlouho očekávané album All Quiet On The Eastern Esplanade. Mezi skladbami je i singl Merry Old England, ke kterému kapela vydala právě videoklip. Ten sleduje partu celkem bezstarostných kamarádů a docela nečekanou zápletku v závěru videa. Frontman The Libertines Pete Doherty se měl stavit minulý víkend v Praze se svou manželkou v rámci propagace životopisného dokumentu, který o něm natočila. Návštěva kvůli nemoci nakonec nevyšla.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, TZ, foto: Ed Cooke (The Libertines), Anton Corbijn (Depeche Mode), Vojtěch Merkvart (Jan Bendig), archiv Šimona Biliny, Kubo Krížo (Mirai)
Témata: Depeche Mode, Mirai, Šimon Bilina, girl in red, Jan Bendig,The Libertines, Like-It

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk
zavřít