TOP 7 videoklipů týdne: Vanessa oživila Václava Havla a Kateřina Marie Tichá zpívá o náhodných kolemjdoucích

Vydáno 24.11.2020 | autor: Andrea Štipčáková

S novými klipy se z tuzemských interpretů hlásí talentovaný producent a nyní i ryze sólový interpret Marcell a sólovou tvorbu představuje taky Majkii B ze Skyline, a to rovnou celou deskou. Z domácích umělců zminíme Lenku Dusilovou, Vanessu nebo Kateřinu Marii Tichou. Na Slovensko upozorníme novým videem zpěvačky Simy, která začátkem prosince vydá své nové EP a ze zahraničí vybíráme písničkáře Passengera.

TOP 7 videoklipů týdne: Vanessa oživila Václava Havla a Kateřina Marie Tichá zpívá o náhodných kolemjdoucích TOP 7 videoklipů týdne: Vanessa oživila Václava Havla a Kateřina Marie Tichá zpívá o náhodných kolemjdoucích

Kateřina Marie Tichá představuje singl Kolemjdoucí

Debutové album zpěvačky Kateřiny Marie Tiché sklízí nadšené ohlasy nejen u posluchačů, ale i u odborné kritiky. Po písních Sami a Zničená zem blíže představuje také skladbu Kolemjdoucí, kterou s Ondřejem Turtákem předělala do akustické podoby a natočila k ní videoklip. Za kameru se postavil režisér Jan Strach.

ROZHOVOR | Kateřina Marie Tichá o samotě, poezii, nervozitě i hlubinách oceánu

„Vždycky mě fascinovala ta chvíle, ve které se rozhoduje, jestli s někým napíšete společný příběh, nebo zůstanete pouhými kolemjdoucími. Může to být jeden pohled, jedna věta, jedno rozhodnutí zabočit do jiné ulice než obvykle... Kolemjdoucí je o dvou lidech, kteří se právě do tohohle okamžiku chtějí vrátit a změnit ho. Nepotkat se a zůstat jenom kolemjdoucím,“ vysvětluje zpěvačka námět písně.

Lenka Dusilová natáčela v Mariánských Lázních

S písní Vlákna z alba Řeka přichází Lenka Dusilová, která vizuál natáčela pod taktovkou Viktora Tauše v Mariánských Lázních. Kostýmy do černobílého klipu připravila Kristina Nováková Záveská, za choreografií pak stojí Cécile da Costa.

Passenger v melancholické vzpomínce na staré časy

Melancholickou vzpomínkou na staré časy je klip k písni Suzanne zpěváka Passengera. Video začíná pohledem na starší dámu sedící u sklenky vína v baru, kde před několika lety potkala svého milovaného. Diváka provází šťastnými okamžiky, který s partnerem prožila. K tanci zamilované dvojici pak hraje právě Passenger.

Václav Havel v klipu Vanessy zachrání planetu

Kontroverzní EMB formaci Vanessa, která loni vydala po šesti letech novou desku, se měla tento rok vrátit na pódia. Naplánované koncerty byla ale nucená přeložit na březen 2021, a tak se rozhodla zveřejnit videoklip k písni Špína Evropy z aktuálního alba. Ve videu kapela diváky bere na fiktivní planetu, na které krvežíznivé monstrum ničí tamní obyvatele. Ti se dočkají nečekaného zachránce, astronauta Václava Havla.

Marcell otevírá sólovou kariéru

Po spolupracích s Paulie Garandem nebo Lucií Bílou uzrál u Marcella čas na sólový singl. Všechno, co se mělo stát je předzvěstí jeho EP. Za námětem a režií klipu stojí zpěvákova manželka Linda Procházka Vránová, za kameru se postavil Ondřej Kudyn. Za zmínku také stojí, že grafický design loga si vzal na starost Vít Škop, držitel cen Czech Grand Design a Desingblok.

Majkii B ze Skyline vydal nastřádané skladby

Marian Balata alias Majkii B je již sedmnáct let kytaristou a spoluautorem elektronických Skyline. Nyní vydal své první sólové album Nad vodou, které je podle jeho slov kompilací písní z jeho šuplíku. Nejstarší skladba z ní vznikla, když bylo Marianovi 16 let. Klip k písni Stýská je postavený na animacích Magdaleny Kašparové. 

Sima láká na své nové EP

Slovenská zpěvačka Sima vydá už 7. prosince nové EP OMG. Písní z něj je Lovesong, do hlavní role k sobě přizvala moderátora a hudebníka Tomyho Kottyho. O režii klipu se postaral Juraj Škula.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: archiv
Témata: Kateřina Marie Tichá, Lenka Dusilová, Passenger, Vanessa, John Wolfhooker, Skyline, Marcell

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít