TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa vzpomíná na koncert v Lucerně, David Koller láká na album a Marcell natáčel v zahraničí

Vydáno 28.02.2023 | autor: Kateřina Nováková

Vypsaná fiXa koncem minulého roku koncertovala v Lucerně. Vystoupení si nechala natočit a záznam z něj nyní použila do nového videoklipu k songu Kusy radosti. O slovo se hlásí také David Koller, jenž představuje novinku Bodlák z v únoru vydaného LP XXIII. Marcell vyrazil natáčet klip na sever, John Wolfhooker naopak na západ až do daleké Kalifornie. Rest a DJ Wich se inspirovali americkými legendami a s novými vizuály přichází i Alžběta Kolečkářová a Daughter.

TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa vzpomíná na koncert v Lucerně, David Koller láká na album a Marcell natáčel v zahraničí TOP 7 videoklipů týdne: Vypsaná fiXa vzpomíná na koncert v Lucerně, David Koller láká na album a Marcell natáčel v zahraničí

Vypsaná fiXa vzpomíná na koncert v Lucerně

V prosinci se Vypsaná fiXa vrátila po pěti letech do pražské Lucerny, kde zakončila vydařenou sezónu, během níž fanouškům představila desku Kusy radosti. Při té příležitosti si natočila také záznam koncertu, který použila pro videoklip k písni pojmenované práce po novém studiovém albu. „Našel se někdo? Bylo vás tam hodně!“ ptá se FiXa, kterou v rámci turné k desce čeká ještě několik vystoupení. Už 31. března pak zahraje také na předávání Hudebních cen Žebřík v plzeňském DEPO2015.

Na Vypsané fiXe se v Lucerně pogovalo, pot stříkal do všech stran

David Koller vydal po osmi letech novou desku

Novinka dostala epický název LP XXIII, obsahuje celkem deset písní. Polovinu z nich už Koller vydal v posledních dvou letech. Má v plánu vytvořit každé skladbě její videoklip, aktuálně přišel na řadu song Bodlák. Režie jednotlivých videí mezi sebe rozdělili Vít Hradil, Ondřej Kudyn, Ondřej Drábek a Michal Hořava.

Finančně nákladný koncept video podoby celého alba rozhodně hodlá David Koller dotáhnout až do konce: „Je to dle mého dobrej koncept a ten se musí držet. Neznám nikoho, kdo by to tu zkusil. Naštěstí nám s tím pomohlo i pár kamarádů, tak jsem do toho nezahučel sám. Ale ono i na iphone se dá, když to má nápad nebo napětí, udělat něco, co fans vezmou jako zábavu, nebo to bude zkrátka umění. A klidně to můžeš promítat za kapelou na koncertě. Navíc je pro mě obohacující i kontakt s jiným uměním. Myslím ty režiséry, co ti do toho vloží svůj příběh."

Klip k písni Sliby točil Marcell v Německu a Dánsku 

Talentovaný český hudebník Marcell vydal na konci loňského roku svoji debutovou desku s názvem Hovory domů. “Klip k písni Sliby je zatím můj nejvýpravnější videoklip, který jsme odjeli na začátku ledna natáčet na sever Německa a Dánska, na ostrov Sylt a Rømø. Jsem rád, že jsme se tak s režisérem klipu Markem Jarkovským rozhodli a absolvovali jsme tuhle cestu. Atmosféra, která se do klipu i díky lokacím propsala mi totiž přijde jedinečná,“ uvedl své dojmy Marcell. Koncertní šňůra k desce startuje 22. března v pražském Rock Café.

ROZHOVOR | Marcell: Nahrávat na klavír, který měl doma Elton John, je něco nezapomenutelného

Daughter s lehkostí avizují vydání nové desky

Britská kapela Daughter vydá už brzy svoje nové album Stereo Mind Game. Z něj je i skladba Swim Back, ke které kapela právě vydala videoklip. Jednoduše pojatý kousek poskládaný ze záběrů na členy kapely zkreslují různé filtry a abstraktní motivy.

Rest a DJ Wich se pro klip inspirovali v zahraničí

Na konci loňského roku vyšlo společné album Resta a DJe Wiche. Rest se vrátil ze svých cest po Bali, aby natočil novinkový klip ke songu Nech bejt. V něm se lehce inspiroval Beastie Boys i loňským vystoupením 50 Centa na Superbowlu. Klip natočil Drew, o produkci se postaral tým Native Films. 

Alžběta Kolečkářová je Neřízená střela

Alžbětu Kolečkářovou vystihují přátelé jako Neřízenou střelu. Aktuálně proto posílá do světa stejnojmennou novinku, s níž se, jak sama říká, naprosto ztotožňuje. „Protože mě vystihuje takovou, jaká doopravdy jsem,“ říká zpěvačka. Videoklipu se ujal Filip Červenka, který ho musel natočit v doslova šibeničním čase, a to během pouhých třiceti hodin.

"Název písně Neřízená střela je míněn tak, že nikdy nevíš, co se stane a zároveň přináší poselství, že vše je, jak má být. A proto jsem se už před lety rozhodla neřešit, co si ostatní myslí, a zůstat sama sebou, jít za svým vnitřním hlasem. Zároveň za tím vším, co sdílím, je poznáni a zkušenosti, o kterých vás poučí běžný život, včetně různých "držkopádů". Zůstaňte sami sebou, jděte si za svými sny a touhami. To je to, oč tu běží. Tím posílíte sami sebe," doplňuje Alžběta. 

John Wolfhooker natáčeli v Kalifornii

Až v daleké Kalifornii vznikal videoklip k novince Falling Down sestavy John Wolfhooker, která již v dubnu vydá nové album. Kapela jím vzdává poctu seriálu Californication. „V určitých časových obdobích promlouval ke každému z nás,“ říká bubeník Adrian Janeček.

"Nápad na skladbu vznikl z testovacího nahrávání mého zesilovače Marshall, který se zbytku kapely natolik líbil, že jsme jej dokončili. Demo se jmenovalo tojemarshall a paradoxem tak je, že nakonec byly kytary nahrány na zesilovač Peavey," popisuje Rony Janeček.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, TZ, foto: Lukáš Zima, Petr Zakopal, archiv John Wolfhooker
Témata: DJ Wich, Marcell, David Koller, Rest, Daughter, Vypsaná fiXa, John Wolfhooker, Alžběta Kolečkářová

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít