TOP 7 videoklipů týdne: Voxel natáčel na telefon, Jelen a Mirai na koncertě, U-Prag mají animák

Vydáno 04.02.2020 | autor: Andrea Štipčáková

Přelom ledna a února přinesl kupu nových českých videoklipů. Voxel si vystačil s telefonem, Jelen a Mirai zase se záběry z koncertu. U-Prag povolali pro animovaný klip slavného grafického designéra Pavla Fuksu, který se podílel i na kampani Baracka Obamy. Svou troškou do mlýna přispěli i Vojta D, Renne Dang a Jakub Moulis.

TOP 7 videoklipů týdne: Voxel natáčel na telefon, Jelen a Mirai na koncertě, U-Prag mají animák TOP 8 videoklipů týdne: Voxel natáčel na telefon, Jeleni s Mirai na koncertě a Jakub Moulis debutuje


Vojta Drahokoupil se vypsal ze svých úzkostí

I zdánlivě úspěšný a bezproblémový život oblíbeného herce a zpěváka, jakým je Vojta D, může mít svoji stinnou stránku. "Nemohl jsem se sebou dál žít a potřeboval jsem něco zásadního změnit," vysvětluje. V případě skladby Žít tady a teď napsal hudbu sám zpěvák, produkci měli na starosti Adam Vychodil, Drahokoupil, bubeník kapely Lukáš Hönig a Matěj Belko. Videoklip se točil celkem tři dny, kromě dvojice sympatických babiček, které dokonale vystihly myšlenku singlu, září v klipu i tanečníci vedení choreografem Tomášem Smičkou. Snímek natočil tým Colorpix.


U-Prag mají zábavný animovaný klip od Pavla Fuksy

Zábavný klip k songu Perspective připravili U-Prag ve spolupráci se známým reklamním tvůrcem a grafickým designérem Pavlem Fuksou. "Jedná se velmi pravděpodobně o jediný klip v historii, ve kterém se představí Gagarin jedoucí na nosorožci, hořící vlněný hrnec, deviantní strakapoud, satanská hlína, dav přežvýkavců, exhibicionistická houska, jogín s luštěninami nebo policie pátrající po zločinné olivě," vysvětluje barvitě k příběhu klipu přímo Fuksa. Víc asi netřeba dodávat, to se musí vidět.


Renne Dang a DJ Wich s další ochutnávkou z alba THÁI

Nový track z alba THÁI připravil Renne Dang ve spolupráci s úspěšným producentem DJem Wichem. Klip se natáčel v několika pražských lokacích, režii měl na starosti Viet Tan. Křest alba proběhne v Praze 9. dubna v dnes už vyprodaném Lucerna Music Baru.


Jelen
přichází se živým videem

Kapela Jelen vypouští do světa koncertní klip, který natočila během koncertu v Lucerna Music Baru. Video k písni Světlo ve tmě dokonale zachycuje atmosféru vystoupení. Nechybí v něm ani zpěvačka Kateřina Marie Tichá, jež Jeleny už několik let doprovází, nebo začínající Tereza Balonová, která se představila také na posledním koncertu skupiny Mandrage.

LIVE: Půlnoční vlak Jelena razantně zahoukal v ostravském klubu Garage

 


Jakub Moulis zpívá o nešťastné lásce

Jakub Moulis před pár dny představil debutový singl Noc střídá den. Zpívá v něm o nešťastné lásce, kolem které se točí také videoklip. V něm mladého zpěváka podvede jeho přítelkyně, kterou si zahrála Anna Dvořáková, a on se s její nevěrou vypořádává skrze hudbu. O režii se postaral David Balda.

 


Mirai
vzpomínají na Forum Karlín

Mirai tentokrát ze své loňské desky Arigató, nominované v Cenách Anděl i anketě Žebřík, sáhli po písni Achillova pata. Obsah klipu tvoří záběry natočené na oblíbených místech členů kapely a také na prosincovém koncertu v pražském Foru Karlín. Naživo fanoušci singl uslyší mimo jiné také na turné, na které skupina vyrazí na začátku března.

Žebřík: Nejvíc nominací má Tomáš Klus, uspěli i Dymytry, Mirai, Mňága a Žďorp, Monkey Business, Mydy Rabycad, Vojta Dyk či Vypsaná fixa

 


Voxel
natáčel na telefon

Písničkář Voxel se v novém klipu k písni O to tu de snažil co nejvěrnější zachytit realitu. I proto si tentokrát k natáčení nepřizval žádné kameramany, producenty nebo režiséry "Tenhle klip jsme natočili sami na jeden telefon a upravili pouze v jedné aplikaci, aby byl co nejsyrovější, nejupřímnější, aby opravdu zachytoval to, co se děje doopravdy," uvedl Voxel.

Voxel interview: Když k tomu přistupujete zodpovědně, začne kolem kapely proudit správná energie

Text: Andrea Štipčáková

Témata: Jelen, Jakub Moulis, Mirai, Voxel, Vojta Drahokoupil, Renne Dang, DJ Wich, U-Prag

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít