TOP 8 videoklipů týdne (133.): Avatarka v klipu Björk, Rammstein z Paříže a Pokáč o cizincích a teroristech

Vydáno 11.04.2017 | autor: Anna Hejkalová

Tento týden vám nabízíme novinky především od domácích umělců. Nechybí ostřílený Miro Žbirka či talentovaní nováčci Pokáč s Jakubem Ondrou. The Atavists obsadili do klipu kočky a Emma Smetana vyrazila do Londýna. Mezinárodní scénu zastupuje islandská divoženka Björk, která si do klipu pozvala "pravou" nefalšovanou Avatarku, Rammstein představují live verzi Mutter. 

TOP 8 videoklipů týdne (133.): Avatarka v klipu Björk, Rammstein z Paříže a Pokáč o cizincích a teroristech Pokáč a Jakub Ondra natočili klip o ozbrojeném cizinci


RAMMSTEIN
ZVEŘEJNILI ČÁST FILMU PARIS

Klip ke skladbě Mutter kapely Rammstein je pouze výstřižkem z 98minutového filmu Paris. Režíroval ho Jonas Åkerlund, který má na svědomí například videoklipy ke skladbám Smack My Bitch Up Prodigy či Telephone Lady Gaga a za klip k Madonnině Ray of Light získal cenu Grammy. Zde se snažil zachytit celé pařížské vystoupení Rammstein v květnu 2012.  V hale Barcy si tenkrát koncert vychutnaly tisíce lidí, nyní si ho mohly dopřát možná i miliony v kinech po celém světě.

Rammstein zamíří v březnu znovu do kin. Tentokrát se živákem z Paříže

BJÖRK ZAJALA DO SVÉHO KLIPU AVATARKU POMOCÍ MOTION CAPTURE TECHNOLOGIE

Islandské art-popové zpěvačce Björk se zalíbila virtuální realita. Minulý rok uspořádala výstavu Björk Digital, kde uvedla klip Stonemliker z alba Vulnicura z roku 2015, který byl vytvořen právě díky virtuální realitě. Tentokrát u písně Notget použila technologii motion capture, jenž zaznamenává pohyb objektu (v tomto případě člověka) a převádí jej na digitální model. Touto metodou byl například ztvárněn Glum ve filmu Pán prstenů.

vložte odkaz, text nemažte

S THE ATAVISTS SE VRÁTÍME NA ZAČÁTEK 90. LET

The Atavists do svého klipu k písni o nešťastné lásce Let You Go obsadili kočky a slepici, které hrají na dětské hudební nástroje, neboť to jsou oblíbená zvířata kytaristy a zpěváka Adama Krofiana. Protože kočky nejsou úplně ochotné dělat věci, které nemusí, členové kapely byli po třech natáčecích dnech celí poškrábaní. Adam si ale stál za svým a konstatoval: "Vždycky jsem chtěl udělat klip, ve kterém budou hrát jen kočky. Mám kočky rád. Kdybych ale dopředu věděl, že natáčení zabere tři dny a že budeme celí poškrábaní, asi bych stejně chtěl, aby v tom klipu hrály jen kočky." Zároveň klipem chtějí netradiční cestou pomoci útulku pro kočky Šanta Kočičí.

The Atavists se v Rock Café předvedli jako kouzelníci rock'n'rollu

PŘI NATÁČENÍ KLIPU SWAN BRIDE DOŠLO KE ZRANĚNÍ BASKYTARISTY

Po dvou letech od své poslední desky nahrála slovenská kapela Swan Bride materiál na páté studiové album, ze kterého již zveřejnila skladby Fear of the Touch a Timelines. Ale až Kill for Love vylétla ven i s klipem. Režii a střih si vzal na starosti baskytarista Rasťo Tupý alias Fuxo. Bohužel se baskytarista při jeho natáčení zranil, a tak Swan Bride museli zrušit dubnové turné. Fanoušci si na něj budou muset počkat až do podzimu.

MEKY ŽBIRKA UJÍŽDÍ NA RETRO ZÁBĚRECH

Miro Žbirka přichází s novým singlem Vol'ný deň z posledního alba MIRO, které vzniklo v legendárním londýnském studiu Abbey Road, na němž spolupracoval s celou řadou světových hudebních legend. Video vzniklo v režii syna Davida Žbirky, který studuje film na londýnské filmové fakultě. Je to již pátý videoklip, který spolu rodinný tandem natočil. Tentokrát David využil aktuální retro vlny a použil vintage archivní záběry BBC k dotvoření atmosféry skladby. 

Miro Žbirka se zotavuje z vážné nemoci, v prosinci chce stát znovu na pódiích

EMMA SMETANA ZPÍVÁ SE SVÝM JORDANEM HAJEM

Emma Smetana nezahálí ani v mateřském období, kdy se stará o svoji čtyřměsíční dceru. Pojede turné po nádražích a nyní vydala třetí klip ke své loňské desce What I've Done. Video No Fire vzniklo v Londýně a opět si v něm zahrál i její partner Jordan Haj, který s ní singl No Fire nazpíval jako duet a klip taky zrežíroval. Střídají se v něm barevné záběry s těmi černobílými, neukazuje jenom Emmu a Jordana, ale spíš jde po situacích, které známe z běžného života. 

VIDEO: Emma Smetana a Jordan Haj jsou ve Velvet Dress hrdinové bollywoodského westernu se špatným koncem

POKÁČ TO DAL DOKUPY S JAKUBEM ONDROU

Čerstvý objev ankety Žebřík Pokáč chrlí jedno video za druhým. V novém singlu se dal dohromady s dalším talentovaným zpěvákem Jakubem Ondrou, který nedávno vydal desku Old Town Square pod záštitou německého vydavatelství. Společný singl se jmenuje Hrdinský čin a je o tom, jak Pokáč jednoho dne zachránil Českou republiku před cizinci, potažmo teroristy. 

Pokáč interview: Koncept desky mi přijde zastaralý, prioritou je pro mě dávat písničky na YouTube

VERONIKA DANIŠOVÁ PO SUPERSTAR ROZJÍŽDÍ SVOJI KARIÉRU

Slovenka Veronika Danišová na sebe upozornila před dvěma lety v televizní show Supertar, kdy nejprve zhubla přes třicet kilo, aby se z ošklivého kačátka stala labuť. Oslnila ale i svým zpěvem, kdy postoupila do finálových kol. Veronika si píše písničky sama a nedávno vydala svůj zatím poslední klip k singlu Volám ťa späť.

Text: Anna Hejkalová, Hana Bukáčková

Témata: Rammstein, Björk, The Atavists, Swan Bride, Miro Žbirka, Pokáč, Jakub Ondra,Veronika Danišová, Emma Smetana

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít