TOP 8 videoklipů týdne: Slipknot přichází s novou metalovou hymnou, kapela Jelen zve do O2 universa a Poetika zpívá o závislostech

Vydáno 22.02.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Slipknot představili fanouškům první singl z chystané desky, který pojmenovali The Chapeltown Rag. Vedle nich nové videoklipy vydali také Jelen, Poetika nebo Bratři Orffové. Představuje se také mladá partička Natřije a novinky poslali do éteru i Lipo, Korben Dallas i Calin s Carterem.

TOP 8 videoklipů týdne: Slipknot přichází s novou metalovou hymnou, kapela Jelen zve do O2 universa a Poetika zpívá o závislostech TOP 8 videoklipů týdne: Slipknot přichází s novou metalovou hymnou, kapela Jelen zve do O2 universa a Poetika zpívá o závislostech


Slipknot
lákají na chystané album

The Chapeltown Rag je novou hymnou všech metalistů. Skladba, která je předzvěstí chystaného alba formace, se od svého listopadového vydání konečně dočkala videoklipu. Použila do něj záznamy ze svých koncertů.

Slipknot vydají nové album už brzy. "Líbí se mi víc než We Are Not Your Kind," řekl frontman Corey Taylor

Jeleni zvou do O2 universa

Kapela Jelen se pomalu ale jistě chystá do O2 universa, kde odehraje 10. dubna svůj koncert. Jako pozvánku nyní posílá fanouškům singl Někde kolem z loni vydaného alba Věci a sny. „Je to můj nejoblíbenější song z alba. Přál bych si, aby v posluchači vyvolal až filmovou představu. Je o tom, co každý normální kluk nebo chlap nejspíš zažil. Když ve vztahu, na kterém vám záleží, uděláte nevratnou chybu. Když jste na dně, vše si uvědomíte a hledáte jakýkoliv náznak naděje k cestě zpátky," říká autor skladby a frontman skupiny Jindra Polák. Video vzniklo ze záznamu streamovaného koncertu v Loftu Bubny loni v Praze.

Poetika o závislosti na věcech a lidech

O námět a scénář nového videoklipu Poetiky se postaral sám zpěvák Ondřej Brejška, natáčení pak z režisérské židle řídil Ondřej Kudyn. Ve vizuálu k songu Sám sestava vůbec poprvé využila speciálních efektů, a to pro vykreslení závislosti, kterou je v něm elektřina. Píseň však pojednává nejen o závislosti na věcech, ale i na lidech.

ROZHOVOR | Poetika: Pandemie změnila album i kapelu k lepšímu

„Každý je na něčem závislý a některé závislosti jsou samozřejmě špatné, ať už jsou ve vztahu k někomu, nebo něčemu jinému," říká Brejška. „Ale jsou i takové, které nejsou na škodu, ba naopak. Někdo si třeba už neumí představit život bez sportu nebo bez pletacích jehlic," dodává.

Korben Dallas mají konečně pořádný taneční song

Korben Dallas se radují. „Máme konečně pořádnou taneční písničku,“ říkají a představují Zapadáme, která má podle jejich slov roztancovat hudební klub i ve tři ráno. V hlavní a jediné roli se v bláznivém videoklipu objevuje bubeník Igor „Ozo“ Guttler. „Vzal jsem mobil, s manželkou Monikou jsme cestovali po Slovensku, a nechali dění volný průběh,” přiblížil, jak klip vznikl.

Bratři Orffové zpívají pro Stefanii Sauer

Osm let po vydání alba Šero se Bratři Orffové připomínají dosud nevydanou skladbou Píseň pro Stefanii Sauer. „Vrátili jsme se skoro o třicet let zpátky, kdy tato píseň vznikla a znovu jsme ji natočili v jednoduchém aranžmá hlasu jen s doprovodem mladého šikovného krnovského klavíristy Matěje Černého,“ říká zpěvák a kytarista Ivan Gajdoš.

Intimní večer na Flédě. Když hrají Bratři Orffové a Longital

Rozjímavou atmosféru skladby vystihuje i videoklip, za kterým stojí tatérka a kreslířka Nella Vilímková. „Když jsem šel po nahrávání písničky domů, začalo letos poprvé opravdu hustě chumelit. Vánice. Napadlo mě natočit si vločky na telefon na zpomalený záběr. Zrovna okolo driftovali mladí kluci v upravených autech, tak jsem to tam nechal. Něco mi k tomu chybělo, dokázal jsem si ale představit jednoduchou dětskou kresbu. I když nic takového předtím nedělala, poprosil jsem Nellu, která podobným způsobem tetuje. Příjemně mě překvapilo, když mi za pár dní poslala pár kresbiček, a dokonce je zkusila rozpohybovat. Pak už to jen zkompletoval můj patnáctiletý syn Saša a bylo to. Prostě DIY,“ říká kytarista Lukáš Novotný.

Natřije se vzpírají manipulaci

Chlumečtí Natřije vypustili do světa videoklip k singlu Figurky, kterým upozorňují na nebezpečí manipulace. „Je o touze vzepřít se jí, stejně jako každodennímu stereotypu,“ říká zpěvák Petr Cincibus. „Nechceme být jenom figurky na hrací desce bezejmenný hry, kde hod kostkou některého z hráčů, rozhoduje o našem vlastním osudu," doplňuje.

Nový projekt Calina a Cartera

Videoklip k songu Tancuj sama je už druhým trackem projektu Okay Cool od Cartera a Calina. Klip natočil režisér Ondřej Silný. Calin a Stein27 vystoupí už 4. března v pražském klubu Roxy, o týden později pak na brněnské Flédě. 

Lipo s lehkostí o nelehkých věcech

Text písně Bůh na nás zapomenul směřuje Lipo k životním osudům lidí žijících na periferii. Ti mnohdy ztratili víru ve spravedlivou společnost. Lipo se dotýká i dalších nepříliš veselých fenoménů naší doby. Klip se natáčel v opuštěné lokalitě na severu Čech a vedle Lipa v něm uvidíte i celou jeho doprovodnou kapelu. 

Song bude součástí nového alba rappera. „Na desce budu vyprávět příběhy obyčejných lidí, často v pro ně zásadních okamžicích života. Více než současný rap mě při psaní inspirovala poetika textů Vlasty Třešňáka nebo Bruce Springsteena."

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Radek Kudláček (Jelen), Richard Hodonický (Bratři Orffové), Korben Dallas (Lousy Auber), Radim Zbořil (Calin
Témata: Slipknot, Jelen, Poetika, Korben Dallas, Bratři Orffové, Natřije, Calin, Carter, Lipo

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít