VIDEO: Arakain zve novým videoklipem na akustické turné, zapojil i smyčce

Vydáno 02.03.2017 | autor: Nicola Bernard

Kolem Arakainu je v posledních dnech rušno, vrcholí totiž přípravy na turné k 35. výročí. To začne 3. března, proběhnou vždy dva koncerty ve dvou dnech po sobě ve stejném městě, jeden večer bude program akustický, druhý večer čeká na fanoušky thrashový setlist složený z písní z prvních dvou alb Thrash The Trash a Schizofrenie. Nově zveřejnila kapela videoklip k písni Nenávidím. V něm se objevily také String Ladies, které Arakain doprovodí v akustickém programu.

VIDEO: Arakain zve novým videoklipem na akustické turné, zapojil i smyčce Arakain zve novým videoklipem na akustické turné, zapojil i smyčce

Arakain vydává po několika letech opět videoklip. Píseň byla upravená do akustické podoby a celé video je pojato jako pozvánka na turné. Aranžmá využívá smyčců, v klipu v některých záběrech vidíme i krásné dámy, které na tyto nástroje hrají - jsou to členky tria String Ladies, které budou s Arakainem i na turné o prvním koncertním večeru.

Arakain slaví 35 let na hudební scéně. Výroční turné odstartuje již 3. března

V centru dění je frontman Jan Toužimský, který vypráví příběh s tragickým koncem. Hned na začátku se také objeví záběr ze hřbitova, který dává tušit, jak to asi celé dopadne... Klip prolíná sen se skutečností, představy šťastných chvil se smutnou realitou. Sřídají se záběry ze zkušebny (domovský klub Kain) s těmi z exteriéru - konkrétně ze zasněžené zimní krajiny, ve které si vypravěč představuje dívku, o níž se v písni zpívá.

vložte odkaz, text nemažte

Klip končí záběrem z výšky na hrob a vypravěče, který na něj pokládá květinu, v poslední scéně se dívka ještě jednou objevuje, jako by snad žila. Žije však pouze ve vypravěčových myšlenkách, pomalu se otáčí a odchází do dáli. Vidíme i romantické momenty, Toužimský zpívá obklopený svíčkami, s tím ovšem kontrastuje hřbitov, symbol a připomínka toho zlého.

Arakain ve videu také představuje nové nástroje. Kvůli unplugged programu museli členové kapely samozřejmě odložit své obvyklé nástroje zapojené do elektřiny a vzít do rukou instrumenty trochu jiné: kytaristé Jiří Urban a Mirek Mach hrají vsedě na akustické kytary, basák Zdeněk Kub má akustickou pětistrunnou baskytaru, bubeník Lukáš Doksanský má menší bicí soupravu. Ti, kdo jsou však od Arakainu zvyklí na pořádný rachot a právě toto od kapely vyžadují, si mohou být jisti, že i na ten dojde: druhý koncertní večer se ponese v duchu thrashové éry přelomu 80.-90. let. Fanoušci vytáhnou džíny s dírami, trička a vesty s nášivkami, a znovu (mladší ročníky poprvé) prožijí atmosféru, ve které se rodila dnešní velká popularita kapely.

Témata: Arakain, Honza Toužimský, metal, unplugged, Nenávidím

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít