VIDEO: Ben Cristovao vydává trochu jiné videoklipy. Živě s kapelou představuje Nohy

Vydáno 28.04.2019 | autor: redakce

Ben Cristovao přichází s projektem Live Ben. Elektroniku vyměnil za klasické nástroje a postupně představuje čtyři songy v úplně jiném hávu. Do projektu přizval úspěšného skladatele a hudebníka Jana P. Muchowa, který ve spolupráci s kanadskými The Glowsticks pomáhal s aranžemi jednotlivých skladeb. V týdnu od 24. do 30. dubna budou záznamy z živého hraní postupně uveřejněny. Jako první došlo na song Nohy.

VIDEO: Ben Cristovao vydává trochu jiné videoklipy. Živě s kapelou představuje Nohy Ben Cristovao

Tvorba českého zpěváka je spjatá především s elektronickou produkcí. Málokdo ví, že Ben Cristovao již více než dva roky vystupuje se šestičlennou kapelou. Díky aranžím pro živé hraní získaly Benovy skladby nový zvuk. Elektroniku nahradily energické nástroje a místo jednoho DJe se kolem něj pohybují další zkušení muzikanti, kteří se zasloužili o rockovější nádech.

Ben Cristovao interview: Bojové sporty mě učí upřednostnit profesionální názor před vlastním egem

Poprvé se tak ve videoklipech společně objeví kompletní sestava ve složení Vladimír Němeček (kytara), Petr Šťastný (kytara), Antonín Grenár (baskytara), Adam Albrecht (klávesy), Michal Mach (bicí) a Robin Šeba (gramofony). O produkci se postarala AZN kru a o světelnou instalaci Kryštof Hlůže.

Ben Cristovao

Benovi se podle jeho vlastních slov splnil velký sen: "Mám velkou radost, protože jsem na rocku vyrůstal, jen jsem nikdy neměl možnost se mu pořádně věnovat. Takovou hudbu nelze vytvořit ve studiu s producentem. Musíte ji hrát a zkoušet s kapelou." Všichni členové kapely zároveň na zkoušky přinášejí své vlastní nápady, jak vytvořené skladby při živém koncertování oživit. Ben do projektu také přizval úspěšného skladatele a hudebníka Jana P. Muchowa, který pomáhal s aranžemi jednotlivých skladeb.

Jejich první spolupráce byla natolik inspirativní a přínosná, že se Muchow pravděpodobně zapojí i do přípravy zářijového koncertu v O2 areně. Už předtím si ale můžou fanoušci užít živou kapelu na největších pódiích Majálesů po celém Česku. "Tam nemůžete přijít a pustit cédéčko. Bez kapely bych si takové koncerty nemohl dovolit," říká Ben.

Ben Cristovao patří mezi největší české hudební hvězdy. Má na kontě tři sólová alba, řadu spoluprací s českými i slovenskými interprety a stovky odehraných koncertů. Živé záznamy vybraných Benových hitů a jedné předělávky, které vznikly ve spolupráci s Red Bullem, se budou postupně objevovat od 24. do 30. dubna na redbull.cz/liveben. Na streamovacích službách jako Spotify apod. skladby vyjdou 3. května.

tz

Témata: Ben Cristovao, Live Ben

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít