VIDEO: Čerstvý táta David Stypka vydává klip Neboj a dokončuje desku plnou strachu

Vydáno 11.01.2017 | autor: redakce

Shodou okolností v den, kdy se mu narodil syn Kristián, vydává David Stypka svůj nový klip Neboj. Jde o koncertní živák, natočený na loňském turné se skupinou Jelen. Stypka zároveň dokončuje svou stejnojmennou desku, která prý bude plná strachu.

VIDEO: Čerstvý táta David Stypka vydává klip Neboj a dokončuje desku plnou strachu David Stypka absolvoval turné s kapelou Jelen, které bude na jaře pokračovat. Foto: Jiří Štarha / Universal Music

David Stypka, který vystupuje s kapelou Bandjeez, zaujal v uplynulém roce nejen fanoušky a hudební kritiky, ale i kolegy z branže. Například Jana Kirschner o něm prohlásila, že jeho hlas je "napnutý jako struna, je v něm život, radost, smutek a energie". Poklonu mu složil i Jindra Polák, zpěvák skupiny Jelen, kterému jeho nahrávky pustil producent obou kapel Martin Ledvina. "Takový hlas a neotřelý druh poezie už jsem v Čechách dlouho od nikoho neslyšel," uvedl.

Objev české scény David Stypka: Na veselé písničky jsou tu jiní šíbři, moje deska bude o strachu

Momentálně dokončuje David Stypka své nové studiové album, které by mělo vyjt v březnu. Sám zpěvák říká, že jeho hlavním tématem bude strach. "Kdybych hrál veselé skladby, tak budu trochu neupřímný. Na pódiu i mimo něj jsem sice asi člověk, který rád dělá srandu a miluju sarkasmus, ale u muziky to mám jinak. Beru to jako terapii. Na veselé písničky jsou tu jiní šíbři. Ode mě to asi juchačka nebude nikdy," vysvětluje Stypka, který je výhradním autorem svých písní.

Úspěšný rok 2016 zakončil jako host podzimního turné kapely Jelen, které vrcholilo prosincovým, beznadějně vyprodaným koncertem ve Velkém sále pražské Lucerny. Vystoupil i na festivalu Colours Of Ostrava nebo na rumunském Banátu. Z jeho čtyřpísničkové EP nyní do éteru vstupuje jako první oficiální rádiový singl titulní Jericho

vložte odkaz, text nemažte

"Také letos budeme hodně hrát, v březnu konečně vydáme desku, natočíme nový klip a na jaře znovu vyrazíme na turné s Jelenem. V létě nás čekají některé festivaly, mimo jiné znovu pojedeme do Banátu. Kalendář se plní a jsem za to moc rád," přibližuje objev posledních měsíců své plány pro rok 2017.

tz, jm

Témata: David Stypka, Jelen, Jana Kirschner, Neboj

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít