VIDEO: Chinaski se stýská po Slovácích. Nový klip uvádí poslední koncerty před pauzou

Vydáno 26.01.2016 | autor: Josef Martínek

Posledních pár samostatných koncertů odehraje kapela Chinaski, než si na nějaký čas dopřeje pauzu před nahráváním nového alba. Éru desky Rockfield připomene ještě pět vystoupení a nově také klip k písni Slovenský klín. 

VIDEO: Chinaski se stýská po Slovácích. Nový klip uvádí poslední koncerty před pauzou Chinaski zažívají zlaté koncertní časy

Chinaski mají s našimi slovenskými sousedy dlouhodobě dobré vztahy. Zpívali o nich už před lety v písničce Ná ná ná s No Name a posledně si na pomoc přizvali Báru Hosnedlovou. S tou natočili na předloňské album Rockfield skladbu Slovenský klín, ve které zpívají, že jsou "Made In Czechoslovakia". Doprovodný videoklip bez výraznější dějové linky zachycuje kromě příběhu lidí i osud živých hraček. 

Potřetí aplaudovalo koncertu Chinaski plné Forum Karlín

Během února kapela odehraje 5 závěrečných koncertů v rámci turné k úspěšné desce Rockfield. Dočkají se fanoušci v Karlových Varech (6. února), Zlíně (18. 2.), Strážnici (19.  2.), Žďáru nad Sázavou (24. 2.) a Kutné hoře (27. února). Z desky vzešly velké rádiové hity jako Víno nebo Každý ráno a Chinaski za ni obdrželi i cenu Anděl jako nejlepší skupina. 

Po vzoru nahrávání Rockield, která vznikala v zahraničí, se rozhodli novinku rovněž natáčet mimo území České republiky. První dvě skladby už pod vedením producenta Grega Havera pořídili v Austrálii. "Další nahrávky natočíme během koncertů různě po světě," prozradil nám nedávno v rozhovoru bubeník Ota Petřina alias rapper Marpo. Ten živě vystoupí na udílení hudebních cen Žebřík 11. března v Plzni. Představí tam svou zbrusu novou desku Lone Survivor.

 jm, foto: Dalibor Skoupil

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít