VIDEO: Oceán vydá po čtvrt století novou desku. S Jitkou Charvátovou za mikrofonem se vrací singlem Dante

Vydáno 09.04.2016 | autor: redakce

Skupina Oceán se vrací. Nové album je prvním studiovým počinem po pětadvaceti letech, doslalo název Ve smíru a vyjde na začátku června. Poslechněte si první singl Dante

VIDEO: Oceán vydá po čtvrt století novou desku. S Jitkou Charvátovou za mikrofonem se vrací singlem Dante Oceán hlásí návrat. Foto: Roman Černý

"Smír mezi námi všemi 'oceánskými' i všemi v tomto Vesmíru. Podaná ruka prostřednictvím nové hudby a textů je naším dalším krokem k Vám," osvětluje název alba skupina.

Oceán obměnil sestavu a nahrává nové album

Jitka Charvátová, Petr Kučera, Jan Vozáry a nově i Petr Hons strávili řadu posledních měsíců psaním nových písní a následným natáčením demonahrávek, které poslední týdny dostávaly svoji finální podobu ve studiu u producenta Armina Effenbergera. "Měl jsem s Honzou Vozárym nastíněno pár hudebních nápadů. K těm se přidala invence Jitky a Petra Honse a v tvůrčím rauši vzniklo jádro nového Vesmíru. Jsme vděčni, že znovu nastal magický tvůrčí čas mezi námi čtyřmi… jako dřív… jen s novými tvářemi," dodává ke vzniku nových písní i celé desky Petr Kučera. Album nakonec obsahuje celkem jedenáct písní, včetně nové verze někdejšího hitu Odlesk tvůj.

První ochutnávkou z alba je píseň Dante. Kapela ji prý věnuje svým věrným fanouškům a všem, kteří ji léta podporují, stojí při ní a dodávali jí poslední měsíce energii a sílu jít dál. A nutno uznat, že na tak dlouhou pauzu to nezní vůbec špatně - naopak, na české poměry se rozhodně jedná o nadprůměrnou píseň s výrazným vlivem elektroniky a snahou vykročit z řady. 

tz, jm

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít