VIDEO: The Atavists za sebe nechali hrát kočky. Rockeři tím pomohou útulku

Vydáno 05.04.2017 | autor: redakce

Surf-rocková kapela The Atavists z Hradce Králové představila svůj debutový videoklip k písni Let You Go. V písni o nešťastné lásce by divák čekal ženu, muže, podprůměrný scénář a kostrbaté herectví. The Atavists na to šli od lesa a do videoklipu obsadili místo lidí kočky a slepici.

VIDEO: The Atavists za sebe nechali hrát kočky. Rockeři tím pomohou útulku The Atavists za sebe nechali hrát kočky. Rockeři tím pomohou útulku

Vše se natáčelo "před zeleným plátnem."  Na pozadí tak celou dobu běží psychedelické projekce. "Vždycky jsem chtěl udělat klip, ve kterém budou hrát jen kočky. Mám kočky rád. Kdybych ale dopředu věděl, že natáčení zabere tři dny a že budeme celí poškrábaní, asi bych stejně chtěl, aby v tom klipu hrály jen kočky," konstatuje Adam Krofian, kytarista a zpěvák The Atavists. Kapela se snaží touto nezvyklou formou pomoci útulku pro kočky Šanta Kočičí. 

The Atavists se v Rock Café předvedli jako kouzelníci rock'n'rollu

Samotný klip budí rozporuplné reakce. Přirozená roztomilost domácích mazlíčku hrajících na dětské nástroje je neustále nabourávána perverzí projekcí na pozadí. Zaujmou také titulky připomínající archaické karaoke. "Natáčení kočičího videoklipu s omezeným rozpočtem, tedy na koleni, má své limity. Třeba v tom, že kočka vám na povel neudělá kotrmelec. Nesklouzne se po slupce od banánu, pokud vyloženě nemusí. Udržet divákovu pozornost je tedy velice náročné. Proto jsme se rozhodli pro ty titulky, aby měl divák tři a půl minuty pocit, že se pořád děje něco nového," vysvětluje Krofian.

vložte odkaz, text nemažte

Od loňského vydání jejich první dlouhohrající desky Bad Times uplynulo mnoho měsíců a The Atavists již mají připravený materiál na jejího nástupce. Své prvotiny se však stále nevzdávají. Plní si sen a po digitální distribuci a klasických CD nyní přidávají také vinylové desky. 

tz, jm, foto: promo, Radim Hromádko

Témata: The Atavists, rock, Let You Go

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít