Rock Café se promění v chrám rock'n'rollu. Kázat budou The Atavists, Acid Row a The Wild Roots

Vydáno 19.08.2020 | autor: redakce

Podzimní klubová sezona klepe na dveře a dle všeho bude o něco živější než ta jarní. Streamované shows jsou minulostí, nastal čas opět skočit do skutečných koncertů. O energii živé hudby budou kázat The Atavists, Acid Row a The Wild Roots. Ve čtvrtek 20. srpna vystoupí v pražském Rock Café.

Rock Café se promění v chrám rock'n'rollu. Kázat budou The Atavists, Acid Row a The Wild Roots Rock Café se promění v chrám rock'n'rollu. Kázat budou The Atavists, Acid Row a The Wild Roots

Nadupaná energie, jistota bluesových kořenů a šedesátkový surf rock - to jsou tři sudičky živelných The Atavists. Své místo na české hudební scéně si našli již koncem roku 2014. Středobodem nezaměnitelného zvuku hradeckého kvarteta je frontman, kytarista a hlavní songwriter Adam Krofian se svým barytonem v hrdle a ničivými kytarovými linkami.

ROZHOVOR | The Atavists: Z naší zkušebny se neplánovaně stalo muzeum starých východoněmeckých kláves

K tomu připočtěme ječivé zvuky elektrických varhan a syntetizátoru, údernou rytmickou sekci a špetku kočičího humoru. Na kontě mají 6. místo ve finále mezinárodní bitvy kapel GBOB v Berlíně a 1. místo v GBOB v rámci České republiky, řadu vystoupení na významných českých hudebních festivalech, několikeré hudební ocenění Anděl, například za rockovou kapelu roku, objev roku a nejlepší rockové album roku za nahrávku Lo-Fi Life. Kapela také předskakovala skupinám, jako jsou Kvelertak, Biffy Clyro, Skunk Anansie nebo Muse.

Jako další zahrají bouřliváci z Acid Row, na jejichž popud se celý hudební večírek koná. Své sbohem a poslední pražský koncert zde totiž odehraje dlouholetý baskytarista kapely, která bude nadále pokračovat jako trio.

Živá hudba v útulném lese. Studnice Fest otevřeli N.O.H.A., The Atavists, Vypsaná Fixa a další

Pro mnohé fanoušky byla čtveřice léta synonymem výbušné kombinace stoner rocku a punku. Jejich pověst je díky šíleným koncertům předchází i za hranicemi Česka. Není pódia, na kterém by po jejich „řádění“ zůstal kámen na kameni. Luciferovi kazatelé, zlá smršť, sympatičtí rouhači, palm desert nebo písek v uších. To jsou jen některé přezdívky, které si kapela během své čtyřčlenné existence vysloužila.

Acid Row dodnes vydali dvě alba, odehráli desítky koncertů po střední Evropě a po únorovém veleúspěšném koncertu, který se konal rovněž v Rock Café, kdy scénu opouštěli Baro Chandel, tu tak máme další loučení. Fanoušci ale jistě mohou očekávat velkolepou poslední show a těšit se, co přinese nová éra kapely.

Pomyslný bermudský trojúhelník večera uzavře trio The Wild Roots, které propojuje prvky grunge, blues, rock’n’rollu i hard rocku. Kapela se vyznačuje tvrdými kytarovými melodiemi, inspirovanými především divokou přírodou. Síla, energie, nespoutanost, ale i nostalgie a rock’n’roll, to vše třikrát jinak. Vyražte podpořit své oblíbené kapely i klub v nejistých dobách.

TZ
Témata: The Atavists, Acid Row, The Wild Roots, Rock Café

zavřít