Vladimír Mišík vydává první singl z nového alba, Šedesátá léta doprovází animovaný klip

Vydáno 10.09.2021 | autor: redakce

Vladimír Mišík představuje první píseň z chystaného alba Noční obraz, které vyjde už 24. září. Šedesátá léta doprovází animovaný videoklip, ve kterém účinkuje gospelový vokální soubor Blind Boys of Alabama. Zrežírovaly ho Michaela Pavlátová a Alexandra a Martina Májovy.

Vladimír Mišík vydává první singl z nového alba, Šedesátá léta doprovází animovaný klip Vladimír Mišík vydává první singl z nového alba, Šedesátá léta doprovází animovaný klip

V textu písně Šedesátá léta se Mišík autobiograficky vrací do doby svého mládí, kdy se očekávání věcí příštích neslo na vlnách naděje, aby bylo následně zmraženo příjezdem sovětských vojsk. Skladba je podpořena optimistickou retro náladou hudební složky, na které se mimo jiné podíleli i varhaník Ondřej Pivec či klavírista Jan Steinsdörfer.

Vladimír Mišík ukončil svou koncertní kariéru

Výtvarnicí a spolutvůrkyní videoklipu „Šedesátá léta" je držitelka mnoha mezinárodních ocenění včetně nominace na Oscara Michaela Pavlátová. „Když jsem se dozvěděl, že se klipu na píseň Šedesátá léta ujala Michaela Pavlátová a posléze uviděl ještě nerozpohybované obrázky, tak jsem měl radost. Teď už jsem zhlédl klip hotový a jsem nadšený, jak se autorům podařilo vystihnout atmosféru mého mládí. I malé věci mohou být někdy velké. A já mám teď radost velkou," říká Mišík.

Vladimír Mišík je pro mě, jako pro mnoho z nás, pojem. Jeho hudba je součástí našich životů, mládí, zrání, dospělosti. Takže dělat klip k jeho písničce, je čest. Ale hlavně radost! Skladba Šedesátá léta má poklidný charakter, s nádechem nostalgie popisuje tu krásnou dobu naděje, autobiograficky zmiňuje Mišíkovy hudební začátky. Když jsem přemýšlela, kudy na to, říkala jsem si, že mi Vladimír připomíná takového starého pohodového kocoura, který už si lecčíms prošel a má nad věcí nadhled. Nebo že bych spíše chtěla vystavět pomník našemu kocourovi, který je přesně takový? Šedesátky jsme zasadili do světa mírumilovných koček, (spoiler) jejichž barevný a krásný život končí příjezdem krvelačných psů. Klip jsme vytvářeli společně s režiséry Alexandrou a Martinem Májovými. Byli jsme si navzájem kritiky i dramaturgy, dobře jsme se doplňovali. Nejlepší zpráva je, že ani teď mi hudba Šedesátek neleze na nervy, i když jsem ji slyšela asi milionkrát," dodala režisérka Pavlátová.

red, foto: Zuzana Bönish, Jim Herrington
Témata: Vladimír Mišík, Šedesátá léta, Noční obraz

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít