"Prince se drogami nepředávkoval," tvrdí jeho právník. Řeší se také dědictví

Vydáno 27.04.2016 | autor: Josef Martínek

V souvislosti se smrtí Prince, která fanoušky doslova šokovala minulý týden ve čtvrtek 21. dubna, zůstává stále řada nevyjasněných otázek. Kdo bude dědit? A co vůbec vedlo ke zpěvákovu skonu? Podle slov jeho právníka jsou spekulace o předávkování drogami nepravdivé. 

Smrt Prince zatím nebyla objasněna

L. Londell McMillan, právník a bývalý manažer zesnulého Prince, uvedl, že "neužíval žádné látky, které by byly důvodem k obavám o jeho zdraví. Každý, kdo znal Prince, ví, že nikdy nebyl zdrogovaný," rezolutně popřel spekulace, se kterými přišel bulvární magazín TMZ. Zároveň ale připustil, že léky v poslední době užíval, bojoval totiž s chřipkou.

HITPARÁDY (43.): Schyluje se k bitvě Prince s Beyoncé, PJ Harvey dosáhla na svůj vrchol

Příčina smrti jednoho z nejvlivnějších popových zpěváků tak zatím zůstává neobjasněna. Vyšetřovatelé pouze vyloučili, že by Prince spáchal sebevraždu. Výsledky všech testů budou známy až za několik dní, možná týdnů. Umělec, kterému bylo v době smrti 57 let, byl nalezen mrtvý ve výtahu svého domu v Paisley Parku. Tam o víkendu proběhlo také smuteční rozloučení, zpěvákovy ostatky byly zpopelněny. Obřadu se zúčastnila jeho rodina, přátelé a kolegové.

vložte odkaz, text nemažte

Prince po sobě nezanechal poslední vůli, dědit by tak měla jako jeho jediná přímá příbuzná sestra Tyka Nelson a pět dalších nevlastních sourozenců. Nelson požádala soud, aby ji jmenoval správkyní jeho pozůstalosti. V žádosti uvedla, že vyřízení je naléhavé, neboť jsou ohroženy jeho obchodní zájmy. V současnosti rapidně vzrostl zájem o Princeovy nahrávky, například v USA se za jediný den po jeho smrti stihly dvě jeho desky dostat na čelo tamní albové hitparády. 

RETRO: Prince a Princezny: 22 žen, které prošly jeho studiem a někdy i postelí

NME, jm

zavřít