TOP 6 videoklipů týdne: J.A.R. hýří barvami, Škwor zachytil koncertní energii

Vydáno 06.03.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Klipy minulého týdne jsou pestřejší, než jsme čekali. Nejbarevnější novinku vydali J.A.R., kteří srší pozitivní energií už od první vteřiny. Veselou skladbu zveřejnili i Support Lesbiens. Robo Opatovský natáčel v Bratislavě a Budapešti, Škwor naopak na své zastávce při turné v Ostravě. Ze zahraničí se nám hlásí Meghan Trainor a Iggy Azalea.

TOP 6 videoklipů týdne: J.A.R. hýří barvami, Škwor zachytil koncertní energii TOP 6 videoklipů týdne: J.A.R. hýří barvami, Škwor zachytil koncertní energii


Iggy Azalea
hlásí comeback

Vypadá to, že Iggy Azalea chystá opravdový comeback. Od debutového a zároveň dosud posledního alba australské rapperky už uplynuly čtyři roky a fanoušci doslova prahnou po nové muzice. Čekání se jim sedmadvacetiletá hudebnice rozhodla zkrátit novinkou Savior, která se objeví na chystané desce Surviving the Summer. Video, které Iggy Azalea k písni natočila, sází především na vizuální efekty a barevnost. Rapperka v něm prochází kostelem zdobeným neonovými kříži a s plápolající svatební kyticí v ruce přistupuje oděná do černých šatů k oltáři, aby smyla všechny své hříchy.

Meghan Trainor vystřídala hned několik outfitů

První ochutnávku z chystaného alba posílá svým příznivcům také Meghan Trainor. Americká zpěvačka zveřejnila ukázku písně No Excuses už minulý týden. Od 1. března se pak fanoušci mohou radovat nejen z poslechu celé skladby, ale také z videoklipu. Při jeho natáčení Meghan vystřídala hned několik outfitů, ve kterých se předvádí před pestrobarevným pozadím. Přestože kromě zpěvačky ve videu nikdo jiný nevystupuje, působí klip díky rychlému střídání záběrů velmi energicky a živě.

VIDEO: Meghan Trainor je pyšná na svoje křivky i v novince Me Too

Robo Opatovský věří až příliš

Singl z nové desky Bezhlavo ti verim je o lásce, nevěře a zklamání. Skladba se prý nahrávala v pražském studiu na jeden zátah a bez střihu. Jednoduchý motiv jí svědčí, Robo ji zpívá vesele, ačkoli má příběh v klipu pochmurný konec. Natáčelo se v ulicích Budapeště a Bratislavy. Zajímavé je, že slečně ve videu v žádném záběru nevidíme do tváře. Vytváří to v nás otázky a napětí. "V klipu je všechno, o čem v písničce zpívám, tedy láska, zamilování, zklamání, nevěra... Hraji v něm muže, který toto všechno prožívá. Tancoval jsem v metre plném cestujících, dělal jsem věci, které dělají zamilovaní, tedy taková malá bláznovství," dodává Robo Opatovský. 

Škwor natočil klip na ostravském koncertě

Uzavřenej kruh je albová novinka, za jejíž prodej obdržela kapela na začátku roku Zlatou desku Supraphonu. Poté s ní vyjela na velké halové turné a nyní se dočkala dalšího, v pořadí již druhého videoklipu. Vznikl v režii Magic Pictures k úvodní skladbě Pokřivenej pohled na prvním koncertě Uzavřenej kruh Tour 2018 v Ostravě. Výsledek skvěle přibližuje aktuální koncertní formu Škwor. Tu otestuje 9. listopadu i v pražské O2 areně. 

LIVE: Vyvolenej a dokonalej Škwor rozpálil plzeňské fanoušky

Support Lesbiens jsou v zábavním parku

Skladba Brighter Day je prvním skladatelským počinem zpěváka Marca, který se postaral jak o hudbu, tak o text. Dostala podobu lyric videa, kde se za slovy zobrazuje čirá radost. Natáčelo se v zábavním parku. "Píseň je povzbuzením pro toho, kdo stále pochybuje o svých schopnostech. Měla by vyčarovat úsměv a motivovat. Měla by připomenout, že nikdy není pozdě snít a že každý má právo si své sny plnit," říká Marco. Není jisté, jestli singl Brighter Day nastíní podobu alba, které Support Lesbiens chystají na podzim tohoto roku, ale pravdou je, že kapela momentálně pilně skládá, zkouší a těší se na nadcházející koncertní sezónu. 

Animovaní J.A.R. baví barvami 

Skupina J.A.R. přichystala třetí klip ke svému loňskému albu Eskalace dobra. Animovaný snímek ke skladbě Jsem vymletej tvoří nepřeberné množství ručně kreslených obrázků (framů) a vznikl v dílně Norberta Neuschla. "Já mám hlavu hlavua v dezolátním stavua! Švihlý až téméř psychedelický text si zaslouží pořádně manický barevný grafický svět, který určité črty v kvalitě písně nejen zdůrazní, ale hlavně podtrhne její šestý smysl. Po zhlédnutí videa pak každý pochopí, v čem se onen kryptický smysl vlastně ukrývá," říká ke klipu Oto Klempíř.

text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková

Témata: Iggy Azalea, Meghan Trainor, Škwor, Support Lesbiens, Robo Opatovský, J.A.R.

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít