TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček složili hudbu k filmu, Olga Lounová oznámila těhotenství a Vojtěch Dyk nazpíval duet s Lenkou Dusilovou

Vydáno 29.08.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Léto sice pomalu končí, odliv nové muziky však rozhodně čekat nemůžeme. Spíše naopak. Nahrávky k filmům natočili O5 a Radeček a Vojtěch Dyk s Lenkou Dusilovou. Olga Lounová prostřednictvím písně Patříme k sobě oznámila těhotenství, Alžběta Kolečkářová si pak na konec prázdnin schovala ryze letní skladbu, díky níž můžeme na uplynulé měsíce zavzpomínat. Do Česka v září dorazí Álvaro Soler, který zve fanoušky na koncert novinkou s Nicem Santosem, Noah Cyrus se vyzpívává z rozvodu rodičů a o slovo se hlásí také dvaadvacetiletá Češka Vali se skladbou Roots.

TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček složili hudbu k filmu, Olga Lounová oznámila těhotenství a Vojtěch Dyk nazpíval duet s Lenkou Dusilovou TOP 7 videoklipů týdne: O5 a Radeček složili hudbu k filmu, Olga Lounová oznámila těhotenství a Vojtěch Dyk nazpíval duet s Lenkou Dusilovou

O5 a Radeček si splnili sen, složili hudbu k filmu

Kapela O5 a Radeček, která stojí za hity jako Praha, Vloupám se nebo BRA3, dostala úplně novou tvůrčí příležitost. Složila kompletní hudbu k novému filmu režiséra Artura Kaisera a producenta Petra Šišky Cirkus Maximum. Pro titulní píseň s názvem Slova vznikl klip, který se natáčel v zimovišti Cirkusu Berousek.

Jak se žije na šňůře | O5 a Radeček čas mezi koncerty tráví třeba na vesnickém fotbale. Jednou jim za cesty začala hořet dodávka

„Za tuhle příležitost jsme moc vděční, vlastně už od dětství jsme si přáli jednou složit filmovou hudbu. Takovou práci jsme dělali poprvé, a i když jsme se museli hodně učit, bylo to super. Diváci se tak mohou těšit na motivy našich písní, které se budou prolínat celým filmem,“ popisuje frontman O5 a Radeček Tomáš Polák.

Vojtěch Dyk a Lenka Dusilová v duetu Slovo

Do českých film již v polovině září dorazí film Slovo, k němuž nahráli ústřední stejnojmennou píseň Vojtěch Dyk a Lenka Dusilová. Text k ní napsala režisérka Beata Parkanová, za hudbou stojí Jan P. Muchow. Toto byl první text na desku a můj první pokus o písňový text vůbec. Byla jsem nervózní, jestli ho Honza Muchow přijme, a pak už následovala jen radost z toho, jakou hudbu k němu složil,“ uvedla Parkanová.

LIVE: Vojtěch Dyk s kapelou předvedli v Praze strhující funky show s překvapivým gospelovým závěrem

„Považuji za klíčové, že jsme se s Beatou Parkanovou předem domluvili, že nebudeme při zadávání textů ke zhudebnění nikomu nic diktovat. Prostě volnost v jakémkoliv žánru! A taky to, že šlo o česko-slovenskou spolupráci, nám dávalo s Marošem Hečkem větší svobodu ve výběru autorů a vytipování nejvhodnějších interpretů pro tu kterou píseň,“ dodal Muchow.

Olga Lounová oznámila těhotenství

Olga Lounová potěšila své fanoušky písní Patříme k sobě, v jejímž videoklipu oznámila těhotenství. Za pár dní ji čeká poslední letošní koncert v Plzni, a poté už se bude věnovat jen mateřským povinnostem. „Patříme k sobě je píseň pro všechny, kteří berou lásku jako důležitou část svého života. Ať už s někým trávíte jen pár nádherných let, stojí za to se o to stále pokoušet,“ uvedla interpretka, která do klipu obsadila hned několik členů své rodiny. Zachycuje ji s partnerem Janem Kréglem i sestrou Eliškou.

Alžběta Kolečkářová přichází s letní písní

Alžběta Kolečkářová přichází s ryze letní písní Pojď mě k nebi vzít. Po zpěvaččině boku se ve videoklipu představil muzikálový herec Ondřej Bábor. „Celou dobu jsem do mého klipu hledala pořádného chlapa, vousatého a vlasatého, žádného holobrádka. A když jsem narazila na Ondru Bábora, jako první mě zkrátka napadlo slovo ‚chlap‘. I když bylo během natáčení nesnesitelné vedro a začala nám kolabovat veškerá technika, s Ondrou jsme si celý den skvěle užili a byla spousta zábavy. Nejhorší bylo viset ze skály, která byla rozpálená tak, že by se na ní dalo usmažit vajíčko. Ale jistil mě můj chrabrý viking Ondra," popsala zpěvačka.

Videoklip vznikl na námět známého českého režiséra F. A. Brabce a natáčení se ujala žákyně legendárního filmového tvůrce, mladá slovenská kameramanka Nina Šcamborová s produkčním týmem v režii Jakuba Brode Hlaváčka.

Álvaro Soler pozval ke spolupráci Nica Santose

S novinkou se hlásí také Álvaro Soler. Tentokrát nejde o samostatný singl, ale spolupráci s Nicem Santosem. Song dvojice nazvala Candela a jde o další španělskou energickou skladbu. Je navíc možné, že ji čeští fanoušci již brzy uslyší naživo. Už 23. září totiž zpěvák dorazí do Prahy v rámci svého turné k desce Magia. Vstupenky jsou stále k dispozici.

Vali se oprošťuje od materiálního světa

Dvaadvacetiletá Vali pochází z České republiky, ale žije v Londýně, kde studuje hudební produkci a songwriting. Aktuálně vydává singl Roots, který je alternativní popovou/alt-hiphopovou skladbou. Lyrické témata této písně jsou o oprošťování se od materiálního světa, ve kterém žijeme, znovu propojením s naším vnitřním já a dostat se na místo, kde my všichni jsme jedno. Náš svět, který nikdy nespí, nás často nutí zapomínat naše identity, naše duše. Roots je píseň, která je autentická a experimentální, tyto charakteristiky se týkají i doprovodného videoklipu, který vás díky svým animacím opravdu pošle do jiné dimenze.

Noah Cyrus zpívá o rozvodu rodičů

Jak se vyrovnat s rozvodem rodičů, když ne písní? Noah Cyrus se spojila s Benjaminem Gibbardem a dali spolu dohromady emotivní duet Every Beginning Ends. Bude součástí zpěvaččina alba, které vyjde už 16. září. Fanoušci z něj již mohli slyšet písně I Burned LA Down nebo Ready to Go.

Text: Andrea Štipčáková, foto: promo
Témata: O5 a Radeček, Vojtěch Dyk, Lenka Dusilová, Olga Lounová, Alžběta Kolečkářová, Álvaro Soler, Noah Cyrus, Vali

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít