VIDEO: Kato z Prago Union bojuje se svými stíny. Podívejte se na něj ve 3D

Vydáno 17.03.2017 | autor: redakce

Prago Union pokřtí z pátku na sobotu v pražském klubu Uhelna nový klip k písni Stínohra z nejnovějšího alba Smrt žije. Kata i okolní svět v jedinečném 3D klipu vykreslují mnohoúhelníky v trojrozměrné grafice. Na jeho scénáři se podílel i sám Kato. Podívejte se na něj. 

VIDEO: Kato z Prago Union bojuje se svými stíny. Podívejte se na něj ve 3D Kato z Prago Union bojuje se svými stíny. Podívejte se na něj ve 3D

Klip vznikl jako součást kampaně na podporu třídění a recyklace odpadů projektu Samosebou.cz a odehrává se na planetě, kde vše tvoří polygony - země i postavy jsou poskládané z mnohoúhelníků. Píseň je o démonech, které si každý nosíme v sobě. Kato v klipu bojuje se svými stíny, prochází městem z odpadků a čeká na nový den, protože stínů se může zbavit jen cestou ke světlu.

Prago Union představili v Rock Café novou sestavu doprovodné kapely

"Tímto počinem navazujeme na úspěšnou spolupráci s Katem z předchozích let, kdy vznikl pro Samosebou.cz videoklip k 'recyklované' písni Proč?. Letos jsme se vydali zcela novou cestou a vytvořili jsme společně unikátní klip ve 3D světě postaveném z odpadu. K této příležitosti vznikla 3D postavička Kata vyrobená z vytříděných plastových láhví. Ta je také jednou ze zajímavých cen doprovodné soutěže, která na webu startuje 14. 3. 2017 a bude ukončena 4. 4. 2017," uvedl Lukáš Grolmus ze společnosti EKO-KOM, která klip financovala.

vložte odkaz, text nemažte

Klip vznikl v produkci agentury Havas Prague pod vedením režiséra Viléma Kabzana. "Zvolili jsme minimalistický low poly styl, který odráží vizuální identitu projektu Samosebou.cz. Zrecyklovali jsme slavné videoklipy, například od Gorillaz, Beastie Boys nebo Dire Straits," říká Vilém Kabzan.

Na scénáři polygonového klipu se podílel i Kato: "S tužkou a papírem jsme nad scénářem seděli asi půl hodiny, ostatní vznikalo v počítači a lidi na tom makali pět měsíců. Samosebou to dopadlo na výbornou. Co se týče Stínohry, není to jen o městě z recyklovatelných odpadků, tenhle rap je postavenej taky na recyklaci samplů ze starých desek jiných kapel. V rapu se samplováním dávám věcem novej kontext. Ve fantazii ani v recyklovaným světě stínů se meze nekladou, naopak!" 

tz, jm

Témata: Prago Union, Kato, 3D klip

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít