VIDEOPREMIÉRA: Animovaní Bazztaarklan se nechali inspirovat chamtivostí zloduchů i policie

Vydáno 12.12.2016 | autor: redakce

Kapela Bazztaarklan debutovala letos na jaře albem Country Never Dies, nyní k němu představuje nový klip Prachy. Podoba jednotlivých členů gangu v klipu vychází z vizuální identity Bazztaarklan, kdy hlavy do tvaru kostky symbolizují jednotlivé články totemu - ochranného ducha klanu.

VIDEOPREMIÉRA: Animovaní Bazztaarklan se nechali inspirovat chamtivostí zloduchů i policie Animovaní Bazztaarklan se nechali inspirovat chamtivostí zloduchů i policie

"Základní téma pro video jsme zvolili poměrně jednoduché," přiznává lídr kapely Tomáš Tesař. "Chamtivost na všech stranách, jak u zlodějů, tak i ze strany policistů, kteří se nechají tzv. 'opít rohlíkem'. Myslíme, že ve spojení s grafikou a naší hudbou to celé funuje na jedničku. A bonbónek na závěr - titulková podoba klipu byla inspirována seriálem Třicet případů majora Zemana."

Tomáš Tesař na přípravě videoklipu úzce spolupracoval s autorem animace Lukášem Hutterem. Výroba klipu zabrala společně s vytvořením storyboardu, animatiku, ilustrováním jednotlivých "vesničanů" a ruchů zhruba 5 měsíců. Technika počítačové ploškové animace byla kombinována s 3D compositingem.

Bazztaarklan do svého rockového soundu přimíchali několik žánrů, na debutovém albu Country Never Dies vytvořili speciální koktejl rocku, rapu, country a blues. Břeclavská kapela působící od roku 2013 se tak hrdě hlásí k vlně country crossoveru, a to speciálně k redneck rapu. 

tz, jm

Témata: Bazztaarklan, rock, redneck rap, Country Never Dies

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít