Zemřel kytarista Red Hot Chili Peppers. Jacku Shermanovi bylo 64 let

Vydáno 22.08.2020 | autor: redakce

Nahrál debutové album losangeleských funk metalistů, napsal materiál na dvojku s Red Hot Chili Peppers a odjel s nimi také vůbec první turné po USA. Kytarista Jack Sherman zemřel ve věku 64 let.

Zemřel kytarista Red Hot Chili Peppers. Jacku Shermanovi bylo 64 let Zemřel kytarista Red Hot Chili Peppers. Jacku Shermanovi bylo 64 let

„Jako rodina Red Hot Chili Peppers bychom rádi Jackovi popřáli poklidnou cestu na onen světa, kam se právě odebral,“ oznámila kapela 22. srpna 2020 na svém Twitteru úmrtí bývalého spoluhráče.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: Hillel Slovak (30.)

Sherman se k Red Hot Chili Peppers připojil v prosinci 1983, když nahradil původního kytaristu Hillela Slovaka. Ten papričky považoval spíš za vedlejší projekt a potřeboval se naplno věnovat kapele What is This?, která zrovna dostala nahrávací smlouvu.

Sherman odjel první americké turné Red Hot Chili Peppers a složil část písní na druhé album Freaky Styley. V roce 1985 se Slovak do kapely vrátil a pro Shermana už v sestavě nezbylo místo.

„Byl to jedinečný člověk a my mu děkujeme za dobré, zlé i vše mezitím, co jsme s prožili,“ rozloučili se Red Hot Chili Peppers. Kytarista Jack Sherman zemřel ve věku 64 let, příčina smrti nebyla uvedena.

oh
Témata: Red Hot Chili Peppers, Hillel Slovak, Jack Sherman 

 

zavřít