AUDIO: David Bowie se asi vkradl do šuplíku Pink Floyd

Vydáno 23.12.2015 | autor: Filip Pešta

Vydání 25. desky Davida Bowieho se už nezadržitelně blíží. Fanoušci se na ni mohou těšit hned zkraje roku 2016, v den jeho 69. narozenin. Ani v druhém singlu Lazarus Bowie neuhýbá z poctivě vyšlapané hudební cestičky a veze se na vlně psychedeliky.

AUDIO: David Bowie se asi vkradl do šuplíku Pink Floyd David Bowie se asi vkradl do šuplíku Pink Floyd

Skoro jako by se David Bowie vkradl do archivů Pink Floyd a náhodně jim sebral nevydanou píseň z šuplíku. Zatímco zleva na nás doléhají ozvěny zkreslené kytary, které jsou příjemným doplňkem už k tak dost podmanivé, basové lince, zprava na nás útočí saxofon, který časem dostane prostor a rozlétne se přes celou délku reprobeden.

VIDEO: David Bowie je jako černá díra. Klip k singlu Blackstar vás pohltí

I když jsou výše uvedené atributy dovedené k dokonalosti právě u zmíněných Pink Floyd, Bowieho konkurenční produkt v kombinaci s jeho hlasovým projevem funguje. Na téhle písni by se dneska určitě pořádně "sjeli" všichni z The Doors a možná by i zmáčkli play znovu a dali si další "lajnu".  Fanoušci psychedelického rocku si vyskočí do stropu, zbytek bude možná mírně na vážkách.

Bude Bowie pouze čerpat z odsvědčených hudebních postupů dekád minulých, nebo překvapí? To je ještě do 8. ledna v černých hvězdách. Filip Pešta

3,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít