AUDIO: Stanislav Hranický tři roky po smrti zpívá v nové písni Limetalu!

Vydáno 06.06.2016 | autor: Hana Bukáčková

K nedožitým 65. narozeninám Standy Hranického nachystali jeho bývalí spoluhráči z Citronu, vystupující nyní pod názvem Limetal, novou nahrávku, ve které použili starší zpěvové stopy Hranického. Ty jim poskytla přímo zpěvákova rodina. 

AUDIO: Stanislav Hranický tři roky po smrti zpívá v nové písni Limetalu! Stanislav Hranický jako frontman Citronu na archivním snímku z roku 2010

Ostravský zpěvák Standa Hranický, který by 6. června oslavil 65 let, zní tři roky po smrti v nové nahrávce. Po loňském rozkolu Citronu podpořila rodina Standy Hranického seskupení Limetal, kam přešla celá tehdejší sestava Citronu s výjimkou bubeníka, který vlastní ochrannou známku. Stanislav Hranický mladší po otcově smrti navíc symbolicky předal jeho mikrofon zpěvákovi Fany Michalíkovi, jenž je dnes frontmanem Limetalu.

HITPARÁDY (47.): Citron, nebo Limetal? Spor kapel rozsoudili sami kupující

"Když nám nedávno Standa Hranický mladší přinesl nahrávky z pozůstalosti svého táty, objevili jsme mezi nimi poklad. Vokální linky, které jsem se Standou v jeho obýváku nahrál v roce 2010 při finálním aranžování alba Bigbítový Panbů. Protože jsem je natáčel na TASCAM 2488, měli dobrou kvalitu," popisuje kytarista Jaroslav Bartoň.

 

Zpěvákova syna Stanislava Hranického mladšího napadlo, že by k nim Limetal mohl natočit znovu hudební základ a požádal Fanyho Michalíka, zda by si s jeho otcem vystřihl duet.

vložte odkaz, text nemažte

"Všichni jsme byli nadšení, zavřeli jsme se do studia a výsledkem je dvoupísničkový singl Zpověď/Rock'n'Roll démon, který vyjde přesně 6. 6. 2016, v den Staníkových nedožitých 65. narozenin. S rodinou Hranických jsme se dohodli, že nahrávku vydáme v omezené edici za 99 korun a výtěžek věnujeme Mobilnímu hospici Ondrášek, jehož pracovníci s láskou a velkou péčí Standovi pomáhali během jeho nemoci," doplňuje baskytarista Václav Vlasák.

"Nahrávání byl pro nás silný zážitek. Když jsme ve studiu slyšeli ve sluchátkách Standův hlas, který zpíval text 'Mít tak životů pár'. nabíhala nám husí kůže," popisuje Vlasák. Hranického syn Stanislav mladší za celou rodinu oceňuje, že se vzpomínkovým CD podařilo dostat otcův nezapomenutelný hlas zpět mezi fanoušky, kteří jej po letech mohou slyšet tak, jako by znovu stál na pódiu.

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít