Bojovník, srdcař, milovník dobré hudby a tetování. Takový byl Přemek Černík

Vydáno 27.08.2016 | autor: Hana Bukáčková

Srpen si pro příznivce české hudební scény připravil smutné události. Jen pár dnů po pořadateli akcí a koncertních zájezdů Ozzym se s naším světem rozloučil i Přemysl Černík, promotér a muzikant v jedné osobě. Ve věku 31 let zemřel 16. srpna.

Bojovník, srdcař, milovník dobré hudby a tetování. Takový byl Přemek Černík Přemysl Černík byl výraznou osobností české nezávislé scény


Smrt si říká rock'n'roll (259.) - Přemysl Černík

Přemek spolupořádal kultovní festival Mighty Sounds, byl jedním ze čtyř pilířů, na kterých stála tato mezinárodní uznávaná akce. Měl na starosti mezinárodní booking, tedy zajišťoval, aby k nám dorazily ty nejlepší světové kapely. Rovněž působil jako basák ve skupinách The Drain, vystupoval s Nicelandem nebo Ginny Andro Syndrome.

Zemřel pořadatel festivalu Mighty Sounds Přemek Černík. Hrál i v kapelách Niceland nebo The Drain

Pocházel z Písku a hudbu měl v genech odmalička, jeho táta Jaromír hrál na kontrabas v České filharmonii a jeho maminka Hanka také vystudovala konzervatoř. Byl velmi oblíbený, upovídaný, měl zápal pro hudbu a vše kolem ní, vytříbený smysl pro humor, byl znalý a rád glosoval různé politické, kulturní, hudební i jiné události. 

Byl též známý jako pivař, kočkofil, bylinkář, anglista, sociolingvista a "slávista". Patřil k výrazných osobnostem nezávislé hudební scény. Bezesporu velmi talentovaný člověk, který byl spíše v pozadí než na výsluní. Byl milovníkem tetování, jeho tělo jich zdobilo hned několik. První si pořídil na pravé rameno ve svých patnácti letech. Přičichl k tomu díky rodinnému známému, který byl tatér. Každá jeho kérka měla symboliku a vždy si je dopředu pořádně promyslel.

 

VŠECHNY VÁS MILUJU

Svůj odchod ze světa si vybral dobrovolně. Podle výpovědi bratra vzdal boj s nemocí. Za jeho stav mohla lymská borelióza, která zanechala na jeho duši následky. Trpěl úzkostí a záchvaty paniky. Lékaři ho navíc léčili stylem pokus-omyl, cpali do něj různé prášky a dělali z něj blázna a hypochodra.

Letos se Přemek se svými problémy "svěřil" i na sociální síti, kdy si v březnu stěžoval na bolesti a úzkosti a naznačil, že přemýšlel nad tím, že by si vzal život. V červenci napsal na svůj profil, že všechny miluje - jako kdyby nám tím chtěl něco naznačit a rozloučit se s námi.Na život si sáhl 16. srpna v ranních hodinách. Bylo mu pouhých 31 let. Všechny to šokovalo. Rozloučení proběhlo 23. srpna v pražských Strašnicích. Na parte byl citát z oblíbených Hvězdných válek: "Pravda, ke které inklinujeme, je pouze otázkou úhlu pohledu." Zbyli po něm milující rodiče a bráchové Vítek s Bártem, přítelkyně a mnoho kamarádů, kteří stáli vždy při něm a byli jeho hnacím životním motorem.

Témata: Přemysl Černík, Mighty Sounds, Niceland, The Drain, Ginny Andro Syndrome

zavřít