Členové Nirvany pracují na nových písních, potvrdil Dave Grohl

Vydáno 13.06.2021 | autor: redakce

Žijící členové Nirvany aktuálně pracují na nových písních. Potvrdil to Dave Grohl, který tráví v poslední době ve studiu spoustu času s Kristem Novoselicem a Patem Smearem. Nahrávají prý „opravdu cool muziku“, kterou však nikdy neplánují vydat.

Členové Nirvany pracují na nových písních, potvrdil Dave Grohl Členové Nirvany pracují na nových písních, potvrdil Dave Grohl

Po smrti Kurta Cobaina v roce 1994 se zbylí členové formace Nirvana spolu na pódiu objevili ještě několikrát. V roce 2018 například překvapili fanoušky vystoupením na festivalu Cal Jam skupiny Foo Fighters.  

ANKETA | Fenomén grunge: Nirvana, Pearl Jam či Alice In Chains ovlivnili i českou scénu

Po náhlém odchodu svého frontmana však už nikdy nevydali novou muziku. To nemají v plánu ani nyní, jak ale přiznal Dave Grohl, spoustu skladeb spolu během těch let už vytvořili. „Kris je pilot, létá svým vlastním letadlem. Žije na severozápadě Pacifiku, ale vždycky, když přiletí do Los Angeles, se sejdeme a zajdeme spolu na večeři. Rádi se vídáme, často i s Patem, který je vždy někde poblíž. A když je někde v okolí volné nahrávací studio, jdeme tam a trochu si zajammujeme,“ přiznal Grohl.

Jak ale dodal, staré songy Nirvany si nepřehrávají. V minulosti už vysvětlil, že je to pro ně stále těžké. Naopak tedy spíše experimentují a vytváří nové věci. „A když jsme zrovna ve studiu, rovnou je nahrajeme. Máme teď nahraných několik opravdu cool věcí, ale nikdy jsme neplánovali je vydat,“ uvedl Grohl a rovnou zničil naděje fanoušků na znovuobnovení kapely.

„Během našich jam sessions nemáme žádného zpěváka. Nahráváme jen nástroje. A protože nejsme pod tlakem, že musíme něco vydat, opravdu si to užíváme,“ doplnil zakladatel Foo Fighters.

red, foto: archiv iREPORT
Témata: Nirvana, Dave Grohl, Kurt Cobain, Krist Novoselic, Pate Smear

zavřít