Mikolas Josef navzdory zranění postoupil do finále Eurovize. Česká republika uspěla teprve podruhé v historii

Vydáno 08.05.2018 | autor: Josef Martínek

Česká republika bude mít podruhé v historii zástupce ve finále Eurovision Song Contest. V úterním prvním semifinále písňové soutěže v portugalském Lisabonu uspěl Mikolas Josef se skladbou Lie To Me, když z devatenáctky soutěžících prošel mezi deset postupujících.

Mikolas Josef navzdory zranění postoupil do finále Eurovize. Česká republika uspěla teprve podruhé v historii Mikolas Josef navzdory zranění postoupil do finále Eurovize. Česká republika uspěla teprve podruhé v historii

Mikolas Josef, který patřil dle kurzů sázkových kanceláří k favoritům semifinálového klání, se při zkouškách na své původní vystoupení na konci dubna zranil. Svou autorskou skladbu Lie To Me tedy předvedl v poupravené choreografii a se stylovým batůžkem na zádech. U diváků i přes svou indispozici zabodoval a znovu se představí v sobotním finále.

Mikolas Josef vyhrál národní kolo Eurovize, v květnu nás pojede reprezentovat do Lisabonu

"Pracoval jsem tak tvrdě, abych se dostal do tohoto bodu, a teď to nenechám ztroskotat," uvedl Mikolas Josef před pár dny na Facebooku. Ve hře byla i varianta, že bude muset ze soutěže odstoupit.

Postupem do finále navázal na výsledek Gabriely Gunčíkové, které se povedlo v evropské konkurenci zaujmout před dvěma lety. Ve finále však nakonec skončila předposlední. Loni nás reprezentovala Martina Bárta, zpěvačka, která převážně působí v Německu. Ze semifinále se skladbou My Turn neprošla. Vítězství obhajuje Portugalsko, za které loni triumfoval Salvador Sobral s písní Amar Pelos Dois. Díky tomu se letošní ročník koná v Lisabonu.

jm

Témata: Mikolas Josef, Eurovize, Gabriela Gunčíková, Martina Bárta

zavřít